REKLAMA

Staier i Koch - duet doskonały

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 09:30
W piątek przypomnimy znakomity wspólny występ dwóch ekspertów od dawnych instrumentów klawiszowych na festiwalu Chopin i jego Europa.
Tobias Koch. W Andreasie Staierze znalazł bez wątpienia godnego partnera
Tobias Koch. W Andreasie Staierze znalazł bez wątpienia godnego partneraFoto: Rolfson (Philip Lethen, Krefeld), lic. CC (wikipedia)

Ogromne wrażenie na warszawskiej publiczności zrobiły w tym roku występy Tobiasa Kocha. Uznawany jest on za jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków swojej generacji. Specjalizuje się w grze na różnych instrumentach klawiszowych - klawikordzie, klawesynie, fortepianie historycznym i organach, których użycie dostosowuje do wykonywanego repertuaru. W tej ostatniej sztuce od dekad już nie ma sobie równy znakomicie znany bywacom festiwalu Chopin i jego Europa Andreas Staier. Wspólny występ dwóch artystów był swego rodzaju spotkanienm na szczycie.

Na retransmisję - w piątek (26.12) w godz. 16.00-18.00 - zaprasza Marcin Majchrowski.

mm

Czytaj także

Tobias Koch: Chopin to Rolling Stonsi XIX wieku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 12:33
– Muzyka Chopina była wówczas czymś zupełnie nowym – przypominał w Dwójce znakomity niemiecki pianista, którego recital fortepianowy usłyszeliśmy w drugim dniu festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andreas Staier: dawne fortepiany mają osobowość - trzeba z nimi pertraktować

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 14:00
- XIX-wieczne instrumenty bardzo się od siebie różniły, nawet jeśli były stworzone przez tego samego konstruktora. Niektóre wymagały siły, inne delikatności. Nie miały nic wspólnego ze współczesną masową produkcją - powiedział wybitny pianista w audycji poświęconej dawnym fortepianom.
rozwiń zwiń