Mollo melomana: Luciano Pavarotti

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2008 13:58
Zapraszamy na audycję o Luciano Pavarottim

W minioną sobotę przypadła rocznica śmierci „króla tenorów” – Luciano Pavarottiego. To okazja, by przypomnieć wybór arii operowych w jego interpretacjach. Świat jednak nie tylko czci jego pamięć, ale zadaje sobie również pytanie – kto będzie jego następcą? Myślę, że długo jeszcze nie tak łatwo będzie znaleźć tenora, który mu dorówna. Skoro jednak wymienia się nazwiska najbardziej utalentowanych śpiewaków młodszych pokoleń, którzy mogliby zająć jego miejsce w świadomości melomanów, to posłuchajmy kilku z nich w podobnym repertuarze – i w towarzystwie mistrza. Odpowiedzi na postawione wyżej pytanie nie podsuwam...

Jan Sebastian Bach jest jak morze – ale również jak życiodajne źródło, do którego wciąż chcemy powracać, niezależnie czy słuchamy pasji czy kantat, czy też dzieł bardziej przyziemnych – jak choćby tańce. W tym tygodniu chciałabym przypomnieć jego Suity orkiestrowe w wykonaniach różnych zespołów, grających na instrumentach historycznych.

Kolejny wątek Molla w tym tygodniu – to cykle pieśni z orkiestrą: dzieła Ryszarda Straussa, Gustava Mahlera czy Maurycego Ravela, w niezapomnianych interpretacjach Gunduli Janowitz, Thomasa Hampsona, Teresy Berganzy czy Victorii de los Angeles.

Po wielu latach doczekaliśmy wznowienia nagrań znakomitego brytyjskiego pianisty – Solomona. W jego wykonaniu przedstawię dawno nie słyszane rejestracje utworów Schumanna, Griega, Beethovena i Mozarta.

GT

Mollo mellomana, 8 - 12 września

Czytaj także

Filharmonia Dwójki: Les Surprises de l'Amour w Paradyżu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 14:02
12 maja, godz. 19:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna poczta UKF

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2007 15:30
Specjalne wydanie Muzycznej Poczty UKF poprowadzą dziś: Wojciech Włodarczyk i Tomasz Żąda. Audycja poświęcona będzie zmarłemu dziś nad ranem wybitnemu tenorowi Luciano Pavarottiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Luciano Pavarotti

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2007 21:00
Dziś nad ranem zmarł w Modenie wybitny śpiewak operowy, jeden ze słynnych „trzech tenorów”, Luciano Pavarotti.
rozwiń zwiń