Dwie historie miłosne

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 21:30
Modest Czajkowski napisał dwa libretta krótkich oper, dwie diametralnie różne opowieści o miłości. Jedna kończy się dobrze, druga tragicznie.

Historię wyzwolenia poprzez miłość, "Jolantę", opracował muzycznie brat librecisty, Piotr Czajkowski. To historia o niewidomej dziewczynie, która poddaje się uwieńczonej sukcese moperacji, odzyskując wzrok i zyskując męża.

Druga historia, oparta na "Piekle" Dantego, to tragiczna opowieść o Francesce da Rimini, która, poślubiona ułomnemu rycerzowi, zakochuje się w jego młodszym i przystojniejszym bracie. Kochankowie złapani na gorącym uczynku zostają zamordwoani przez prawowitego małżonka, a ich dusze porwane zostają do piekieł. To libretto opracował Sergiusz Rachmaninow.

Zaprasza Marek Zwyrzykowski

Program

Piotr Czajkowski Jolanta

Sergiusz Rachmaninow Francesca da Rimini

Wyk. Olga Mykytenko – sopran, Svetlana Shilova – kontralt, Saimir Pirgu – tenor, Dalibor Jenis – baryton, Dmitry Belosselsky – bas, Arnold Schönberg Chorus, ORF Vienna Radio Symphony Orchestra, Vassily Sinaisky – dyrygent

(Wiedeń, 21.01.2012)

18 lutego (sobota), godz. 19:00Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko "Planety"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 11:26
Muzyka angielskiego "Złotego wieku" to nie tylko Gustav Holst i jego najsłynniejsze dzieło. To również dokonania Brittena i wciąż mało znanego poza Wyspami Vaughna Williamsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy koncert fortepianowy… Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 19:32
III Koncert fortepianowy Brahmsa trzeba usłyszeć koniecznie. Najlepiej w transmisji w Dwójce o 20:30!
rozwiń zwiń