X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misteria Paschalia 2013: Polacy wracają do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 14:00
Capella Cracoviensis, Krystian Adam Krzeszowiak i ... Mikołaj Kopernik to tylko niektóre z polskich gwiazd festiwalu Misteria Paschalia. Z okazji dziesięciolecia imprezy dyrektor Filip Berkowicz rozprawia się z krytyką i zapowiada zmiany.
Audio
  • Misteria Paschalia 2013: Polacy wracają do Krakowa - rozmowa z Filipem Berkowiczem (Filharmonia Dwójki/Dwójka)
Filip Berkowicz
Filip BerkowiczFoto: Grzegorz Ziemiański/www.fotohuta.pl.

Do zarzutów najczęściej stawianych festiwalowi należy koncentracja Misteria Paschalia na elitarnym gronie modnych wykonawców z Włoch, rzadziej z Francji i brak zainteresowania polskimi artystami. Najlepszą odpowiedzią jest chyba program tegorocznej imprezy, w której aż roi się od słowiańsko brzmiących nazwisk. Nawet Katalończyk (i jedna ze stałych gwiazd imprezy) Jordi Savall przywiózł tym razem do Krakowa projekt poświęcony Mikołajowi Kopernikowi, w ramach którego wykonane zostaną między innymi utwory Mikołaja z Radomia oraz Wacława z Szamotuł. 

W rozmowie z Justyną Nowicką Filip Berkowicz obiecał także, że w kolejnych latach grono wykonawców wzbogacone zostanie o nowe gwiazdy - m.in. o René Jacobsa i Pedro Memelsdorrfa - oraz wykonawców słabo jeszcze w Polsce znanych. - Nasza publiczność jest już chyba gotowa na powiew świeżości - mówi dyrektor, zaznaczając wszakże, że dotychczasowe filary imprezy, jak wspominany Jodri Savall, Fabio Biondi, czy Mark Minkowski, nie znikną z programów w kolejnych latach. Zaznacza przy tym: - Dziesięć lat tego festiwalu to przecież także bezcenne przyjaźnie...

Filip Berkowicz opowiadał również o trudnych początkach kultowej dziś imprezy. Co w programie pierwszej edycji robił Stanisław Soyka i skąd w Krakowie wziął się Philippe Jaroussky? Czy Misteria Paschalia to festiwal dla ateistów? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy Justyny Nowickiej z dyrektorem imprezy. Wysłanniczka Dwójki zadała pytania także polskiemu tenorowi Krystianowi Adamowi Krzeszowiakowi oraz szefowi zespołu Il Giardino Armonico, Giovanniem Antoniniemu, którzy w poniedziałek zaprezentowali w Krakowie oratorium Haendela "Il Trionfo del Tempo e del Disinganno".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak