X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Folkowy Fonogram Roku: Adam Strug i Kapela ze Wsi Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 19:38
W drugiej części koncertu inauguracyjnego 16. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wystąpili ubiegłoroczni laureaci Folkowego Fonogramu Roku: Adam Strug, nagrodzony za debiutancką płytę "Adieu”, oraz Kapela ze Wsi Warszawa, która zdobyła uznanie albumem "Nord”
Adam Strug
Adam StrugFoto: Grzegorz Śledź/PR2


"Adieu” - najnowszy krążek pieśniarza i poety Adama Struga - to zbiór 15 utworów zainspirowanych polską muzyką ludową, folklorem miejskim, muzyką romską i bałkańską oraz greckim rebetiko. Producentem albumu "Adieu" jest Marcin Pospieszalski. Jak pisze sam autor, ”około połowy tekstów to ocierające się o pastisz rymowanki Struga”; poza tym na płycie słyszymy interpretacje poezji m.in. Bolesława Leśmiana i Emila Zegadłowicza.

W jeszcze bardziej eklektyczną podróż zabrała nas tym razem, słynąca z tego rodzaju eksperymentów, Kapela ze Wsi Warszawa. Płyta "Nord”, jak piszą artyści, jest spotkaniem ludzi z pozornie odległych światów, próbą wyobrażenia naszej muzyki przez pryzmat dźwięków Północy. Kapela do nagrania albumu zaprosiła legendarny już szwedzki zespół Hedningarna oraz indiańską szamankę z Kanady Sandy Scofield. Poza tym wykorzystano archiwalne nagrania ludowych muzyków: Władysława Pogody z Kolbuszowej i Tadeusza Zygadły z Goniwilka Starego.

Zapraszamy do obejrzenia wideo!

Zobacz więcej na temat: Adam Strug Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka Źródeł: Beskid Żywiecki

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:00
W pierwszej części koncertu inauguracyjnego 16. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wystąpili muzycy ludowi z Beskidu Żywieckiego.
rozwiń zwiń