X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieczór literacki: Nieznany dziennik Jana Józefa Szczepańskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2009 11:51
20 września 2009, godz. 22:00
Audio

"Ten pamiętnik ma cel odpowiedzialny i trudny. Ma mnie wyleczyć i wychować. Nie będzie dla mnie rozrywką ani przyjemnością. (...) Piszę go dlatego, żeby moim postanowieniom nadać cechy odpowiedzialności, żeby nie mogły się rozleźć, rozpłynąć we mgle bezpłodnej chandry, jak tyle razy poprzednio" - tak w czerwcu 1945 roku pisze Jan Józef Szczepański rozpoczynając swój dziennik.

Pierwszy tom tych zapisków, obejmujący lata 1945-1956 ukazuje się w tych dniach nakładem krakowskiego Wydawnictwa Literackiego. To bardzo prywatny autoportret zmarłego w 2003 roku prozaika, reportera, eseisty, scenarzysty filmowego i tłumacza, obraz jego życia rodzinnego, wątpliwościach dotyczących pisarskiego powołania, opowieść o pasji taternickiej, a także o trudnym czasie pierwszych lat Polski Ludowej - konieczności walki z cenzurą, zmagań o utrzymanie autonomii twórcy i obywatela. W audycji o samym dzienniku i o autorze tych zapisków mówić będą: Tomasz Fiałkowski, autor opracowania dziennika, Krzysztof Kozłowski - towarzysz górskich wypraw pisarza oraz prof. Andrzej Werner - historyk literatury. Fragmenty dziennika przeczyta Marcin Przybylski.

Zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak