X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielcy interpretatorzy wielkiej literatury: Zbigniew Zapasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 16:05
13 września 2009, godz. 21:00
Audio

Audycja Iwony Malinowskiej zamykająca reaktywowany na okres wakacji cykl, w którym autorka przypominała wielkich aktorów polskiej sceny w repertuarze radiowym.

Zbigniew Zapasiewicz był wybitnym aktorem teatralnym i filmowym ale lubił też grać w Teatrze Polskiego Radia, gdzie stworzył niezapomniane kreacje w wielu słuchowiskach, między innymi tytułowego Agamemnona w dramacie Ajschylosa, Wielkiego Fryderyka w sztuce Adolfa Nowaczyńskiego, Wysockiego w dramacie Władysława Zawistowskiego czy Stalina w sztuce Gastona Salvatore.

Fragmenty tych ról a także sceny z radiofonizacji Pana Włodyjowskiego wg powieści Henryka Sienkiewicza, w której Zbigniew Zapasiewicz także wystąpił w roli tytułowej oraz fragment Rekonstrukcji poety Zbigniewa Herberta znajdą się w audycji. O specyfice aktorstwa zmarłego niedawno Zbigniewa Zapasiewicza mówić będzie profesor Wojciech Dudzik - autor książki pt Świadomość teatru - polska myśl teatralna II połowy XX wieku, który w jednym z rozdziałów zamieścił przedrukowany z "Dialogu" z 1982 roku artykuł Zbigniewa Zapasiewicza, Słowo w działaniu aktora. Autorka przypomni również z nagrań archiwalnych wypowiedzi samego bohatera audycji na temat pracy w teatrze radiowym.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak