"Samotność w państwie Facebooka". Poetycka diagnoza Ewy Lipskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 19:14
Liryzm i najnowsze technologie. O "Czytniku linii papilarnych", swoim najnowszym tomiku, mówiła w Dwójce Ewa Lipska.
Audio
  • Z Ewą Lipską o jej najnowszym tomiku wierszy "Czytnik linii papilarnych" rozmawia Dorota Gacek (Wybieram Dwójkę)
Tematem moich wierszy jest zderzenie cywilizacji z czymś czymś jednostkowym, bardzo osobistym, mówiła Ewa Lipska o Czytniku linii papilarnych
Tematem moich wierszy jest zderzenie cywilizacji z czymś czymś jednostkowym, bardzo osobistym, mówiła Ewa Lipska o "Czytniku linii papilarnych"Foto: Glow Images/East News

Tytułowy wiersz "Czytnika linii papilarnych" traktuje, jak opowiadała poetka, o "wielomiliardowym państwie, w którym wszyscy mieszkamy, a które nazywa się Facebook". Temat mediów społecznościowych czy ogólniej – intensywnej obecności ludzi w przestrzeni wirtualnej jest tu jedynie przyczynkiem do spojrzenia na różne, gorzkie paradoksy współczesności.

Przy okazji opowieści o swoim najnowszym tomiku Ewa Lipska zdradziła również, jaki jest jej ulubiony kompozytor, czym zajęłaby się, gdyby urodziła się raz jeszcze, i – jak to jest "przebywać z nieobecnymi".

***

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Ewa Lipska

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/mm

Czytaj także

Poświatowska. "Poezja był dla niej autoterapią"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:00
- Większość życia spędziła w szpitalach i sanatoriach, ze świadomością, że nie będzie żyła długo - mówiła Mariola Pryzwan, autorka książki o poetce.
rozwiń zwiń