LETNIA RAMÓWKA DWÓJKI - szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2009 16:47

Od 29 czerwca - wprowadzamy letnią ramówkę. Pojawi się w niej kilka zupełnie nowych audycji, zmianom ulegnie układ niektórych pasm, emisja kilku znanych tytułów zostanie zawieszona na okres wakacyjny.

Nowe audycje:

Od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 12.00, powróci na wakacje muzyczno-literackie „Mollo melomana” z konkursem „Muzyka na lato”, lekturą słynnego dzieła literackiego i „Zapiskami ze współczesności”. W godz. 13.00 – 16.00 muzyczno-publicystyczne „Trzy godziny pod Słońcem”, podczas których będzie można wysłuchać retransmisji koncertów Letniego Festiwalu Muzycznego EBU, reportaży oraz poezji. Wieczorami koncerty Letniego Festiwalu Muzycznego, a po nich, w godz. 22.30 – 23.00, w paśmie literackim znajdą się nowe i stare tytuły: w poniedziałki „Książki podróżne”, we wtorki „Wielkie romanse i skandale”, w środy „Filozoficzne powiastki i przypowieści”, w czwartki „Czwartki poetyckie”, a w piątki dzieła tworzące kanon „Polskiej szkoły słuchowiska”. Późną nocą, w godz. 23.10 – 1.00, radiowa Dwójka będzie zapraszać swoich słuchaczy na muzyczną „Letnią noc” z literackim kwadransem „To się czyta latem”


W soboty, w godz. 13.00 – 14.30, Piotr Orawski przedstawiać będzie „Muzyczne pejzaże Europy”, a w godz. 23.05 – 23.30 będzie można posłuchać „Anegdot o ludziach teatru”, nadawanych wymiennie z „Wielkimi interpretacjami”
W niedziele, w godz. 10.00 – 10.30, „Chorał na niedzielę”, czyli spotkania z chorałem gregoriańskim prowadzone przez Marcina Bornus-Szczycińskiego, natomiast popołudniem, w godz. 16.05 – 18.00, będzie nadawana audycja „Słuchaj świata”, wypełniona publicystyką i koncertami muzyki folkowej EBU.

Zmiany w układzie pozostałych audycji:
Magazyn kultury ludowej „Źródła”, nadawany od poniedziałku do piątku, zostanie przeniesiony na wcześniejszą porę, z godz. 15.00 na 12.05

Ze względu na transmisje koncertów Letniego Festiwalu Muzycznego, audycje „Czas na jazz” będą nadawane o godz.19.05, nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w soboty i niedziele.

Cykl audycji Marcina Majchrowskiego „104 Symfonie Haydna” znajdzie swoje nowe miejsce w soboty o godz. 17.00, natomiast niedzielne „Wariacje z muzyką” zostaną wydłużone o godzinę i będą nadawane od godz. 11.00 do 13.30.

Audycje, których emisja została zawieszona na czas letni:
„Dwa słowa o języku”, „Lekcja muzyki Piotra Orawskiego”, „Studio form dokumentalnych”, „Biografie niezwykłe”, „Alfabet filozofów”, „Jam session w Dwójce”, „Daleko stąd”, „Akademia Jana Sebastiana Bacha”, „Wieczór operowy”, „Świat młodych”, „Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej”, „Pod batutą Polskiego Radia”, „Czasem gramy, gramy czasem”.


Wszystkich audycji można słuchać również za pomocą strony internetowej www.polskieradio.pl/sluchaj