Polskie Radio
Section05
kultura ludowa

Nagroda im. Oskara Kolberga - zobacz transmisję

Twórcy ludowi z różnych regionów Polski, akademickie czasopismo i teatrolog z warszawskiej Akademii Teatralnej - to tegoroczni laureaci Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej". Tytuły te co roku wręcza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piątkowa, 45. gala przyznania nagród - od godziny 14 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa W POLSKIM RADIU

Kultura regionalna wciąż jest żywa!

W tym roku laureatem nagrody im. Oscara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" został Antoni Malczak. Z wykształcenia muzyk, z zamiłowania regionalista, muzyk, działacz i animator kultury, społecznik, autor programu ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji kultury regionalnej, przez 39 lat był dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kultura ludowa STYL ŻYCIA POLSKA małopolskie Nowy Sącz Antoni Malczak Michał Kirmuć Trójka

Projekt "Ale Pięknie!" Fundacji Muzyka Zakorzeniona

Seria filmów "Ale pięknie!" jest odpowiedzią na deficyt profesjonalnie zrealizowanych nagrań tradycyjnego śpiewu polskiej wsi dostępnych w internecie. Fundacja Muzyka Zakorzeniona chce wypełniać tę lukę, jednocześnie pokazując, że muzyka tradycyjna nie jest dziś jedynie domeną najstarszego pokolenia i z roku na rok coraz mocniej interesują się nią młodzi ludzie.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa Adam Strug