Polskie Radio
Section05
kultura ludowa

25. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja 2024. Piotr Kędziorek: to olbrzymia przygoda

Trwa 25. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2024". Folkowe świętowanie odbywa się w dniach 16-19 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Transmisje koncertów na antenach Polskiego Radia, Fb Nowa Tradycja, portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube Radiowego Centrum Kultury Ludowej.  
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Piotr Kędziorek Aleksandra Tykarska Nowa Tradycja folk kultura ludowa Maciej Szajkowski koncert koncerty w Polskim Radiu Polskie Radio Tautumeitas

Młode talenty i weterani folku na Nowej Tradycji. Joanna Słowińska: Tradycja jest nowa zawsze

Niecały tydzień został nam do festiwalu Nowa Tradycja! W programie koncerty takih grup jak Piotr Damasiewicz Into the Roots, Raphael Rogiński, Odpoczno, Łukasz Ojdana i Drevo, SenJawaZabawa, NAP: Lena Nowak – Ahmad Al-Khatib – Wojciech Pulcyn czy Tautumeitas. A do tego oczywiście Konkurs Muzyki Folkowej!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor muzyka ludowa kultura ludowa Aleksandra Faryńska Nowa Tradycja

Poszukiwania po wsiach, czyli poradnik młodego folklorysty w pigułce

Chciałem opowiedzieć, jak wyglądały moje badania i nagrania lat temu... 40! Kiedy ja, po prostu, nic nie wiedziałem, nic nie umiałem i w ogóle nie rozumiałem wsi. Nie znałem ich rytmów. Same gafy! To, że wtedy nie zostałem przepędzony… – rozpoczyna swoją opowieść Andrzej Bieńkowski, zapraszając nas do historii pełnej anegdot i nauczek na przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Andrzej Bieńkowski etnografia Magdalena Tejchma