Zespół proMODERN w "Five o'clock"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 17:00
Sekstet wokalny proMODERN istnieje niespełna 3 lata, ale już wyraźnie zaznaczył swoją obecność w polskim pejzażu muzycznym.
Zespół proMODERN
Zespół proMODERNFoto: materiały promocyjne

Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej, zamawia utwory u współczesnych kompozytorów, tworzy repertuar, którego część zaprezentował na wydanej w ubiegłym roku debiutanckiej płycie.

Tworzą go śpiewacy-soliści: Łucja Szablewska-Borzykowska, Ewa Puchalska, Elżbieta Wróblewska-Rydzewska, Andrzej Marusiak, Artur Janda i Piotr Pieron.
W audycji "Five o'clock" rozmawialiśmy o specyfice pracy w tak kameralnym zespole wokalnym, poszukiwaniach repertuaru i o tym, jak skutecznie łączyć różne gałęzie muzycznej dzialalności (bo członkowie proMODERN są niezwykle zajęci i zespół nie wyczerpuje ich zawodowych obowiązków).

 

 Audycję "Five o'clock" prowadziła Agata Kwiecińska .

mm

/

Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka współczesna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostałem tubistą. Wspomnienia Zdzisława Piernika

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 13:00
- Uważam, że każdy może się nauczyć najtrudniejszego utworu, ale trzeba mieć jeszcze iskrę bożą, żeby to odpowiednio zabrzmiało - opowiadał w "Five o'clock" Zdzisław Piernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zapamiętamy The Hilliard Ensemble?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 17:00
Jaki był Państwa "świat z Hilliardami", które nagrania i koncerty są dla Państwa ważne? Żegnamy jeden z najważniejszych zespołów wokalnych.
rozwiń zwiń