"Five o’clock" - zobacz wideo z pierwszej audycji z udziałem Royal String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 07:07
Gośćmi audycji inaugurującej nowy cykl Dwójki byli muzycy Royal String Quartet - wielokrotnie nagradzanego, popularnego nie tylko w Polsce kwartetu smyczkowego.
Agata Kwiecińska, Royal String Quartet - Five oclock, Studio im. W. Szpilmana, styczeń 2012.
Agata Kwiecińska, Royal String Quartet - "Five o’clock", Studio im. W. Szpilmana, styczeń 2012.Foto: fot. Wojciech Kusiński/PRRoyal String Quartet to zespół, który okrzyknięto najbardziej twórczym i otwartym kwartetem w Polsce, zdobywcy wielu nagród na międzynarodowych konkursach. Czwórka młodych artystów - Elwira Przybyłowska, Izabella Szałaj-Zimak, Marek Czech i Michał Pepol - występuje w najważniejszych europejskich salach koncertowych, a krytycy nie szczędzą im pochwał: "są znakomici technicznie", "na pewno nie brak im młodzieńczej energii", "niezaprzeczalnie utalentowany kwartet".

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz materiałów wideo ze spotkania.

Audycję prowadziła Agata Kwiecińska.

 

Agata
Agata Kwiecińska, Royal String Quartet - "Five o’clock", Studio im. W. Szpilmana, styczeń 2012. Fot. W. Kusiński/PR

 

O 17 w sobotnie popołudnie można pić herbatę, spacerować albo... poznawać radio od kuchni. "Five o'clock" to spotkania z wybitnymi muzykami, rozmowy połączone z krótkim recitalem, a przede wszystkim okazja do uczestniczenia w nagraniu audycji radiowej.

Rozmowy z muzykami to nasz radiowa codzienność, rzadko jednak mamy okazję prosić ich, by w trakcie opowiadania o swojej działalności artystycznej pokazali, jak pracują nad interpretacjami; by na żywo zagrali najtrudniejsze fragmenty utworów, z którymi się zmagają; by wyjaśnili, na czym one polegają. Teraz szansę na poznanie tajemnic muzycznej i radiowej kuchni mają także Państwo – do udziału w audycji zapraszamy publiczność.

Spotykamy się raz w miesiącu w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich, a przede wszystkim tych, którym nie wystarcza formuła filharmonicznego koncertu i wywiadu. Tę audycję tworzymy razem.

Zobacz więcej na temat: Czechy POLSKA Warszawa