Odważne zmiany na Warszawskiej Jesieni

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 11:50
"Warszawska Jesień" wkracza w tym roku w rejony kultury, których dotąd starannie unikała – na festiwal przyjedzie boliwijski zespół instrumentów autochtonicznych z czasów prekolumbijskich oraz kompozytorzy, muzycy i tradycyjne instrumenty z Chin.
Fragment plakatu promującego Warszawską Jesień 2014
Fragment plakatu promującego Warszawską Jesień 2014Foto: mat. prasowe

Będą historyczne instrumenty elektroniczne z czasów ZSRR (z Litwy), a w ramach eksperymentalnego utworu artystyczno-społecznego "Reka" Yuvala Avitala współpracować będą ze sobą amatorzy z Warszawy i gwiazdy muzyki świata posługujące się prastarymi technikami śpiewu. Warszawska Jesień jak zawsze przedstawi też muzykę najmłodszego pokolenia polskich kompozytorów – w tym roku będzie to dynamicznie i odważnie działająca grupa młodych twórców z Krakowa.

Na festiwal Warszawska Jesień w "Bitej godzinie" zapraszać będzie dyrektor festiwalu, Tadeusz Wielecki. Gościem audycji będzie też znawca muzyki świata Antoni Beksiak.

Zapraszam - Ewa Szczecińska.

19 września (piątek), godz. 22:30-23.30

mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Warszawska Jesień
Czytaj także

Warszawska Jesień na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 15:00
W tym roku na program Warszawskiej Jesieni (19-28 września) składają się przede wszystkim utwory przeznaczone na instrumenty muzyki dawnej, różnych kultur tradycyjnych oraz instrumenty nietypowe bądź rzadko używane.
rozwiń zwiń