X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

90 lat z muzyką Polskiego Radia - Grzegorz Fitelberg

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 18:55
Przed nami kolejna opowieść o założycielu Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, wybitnym dyrygencie.
Audio
  • 90 lat z muzyką Polskiego Radia. Grzegorz Fitelberg i początki radiowej orkiestry (90 lat dookoła dźwięku/Dwójka)
Cykl 90 lat dookoła dźwięku powstał z okazji 90-lecia Polskiego Radia.
Cykl "90 lat dookoła dźwięku" powstał z okazji 90-lecia Polskiego Radia.Foto: Glow Images/East News

Grzegorz Fitelberg to postać kluczowa dla muzyki poważnej w Polskim Radiu (w drugiej połowie lat 30. i później, od powrotu artysty z emigracji w 1947 roku). W 1934 roku ten cieszący się międzynarodową sławą dyrygent założył w Warszawie orkiestrę radiową, której działalność przerwał wybuch II wojny światowej.

Program:

Mieczysław Karłowicz Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12, Karol Szymanowski II Symfonia B-dur op. 19, wyk. Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Grzegorz Fitelberg; Grzegorz Fitelberg Rapsodia polska na orkiestrę, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Jerzy Salwarowski; Witold Lutosławski Mała suita, wyk. Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Grzegorz Fitelberg

W audycjach z cyklu "90 lat dookoła dźwięku” prezentujemy muzykę nagrywaną w studiach Polskiego Radia i podczas radiowych koncertów, a także wypowiedzi osób, przede wszystkim artystów, związanych z Polskim Radiem. Dwójka przypomina doniosłe wydarzenia, którym towarzyszyły mikrofony Polskiego Radia, jak np. otwarcie w 1955 roku odbudowanej siedziby Filharmonii Narodowej. Wywiady z artystami oraz świadkami epoki przygotowuje dla słuchaczy Anna Skulska.

***

Na audycję "90 lat dookoła dźwięku" zaprasza w piątek (9.01) w godz. 13.00-16.00 Marek Zwyrzykowski.

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

90 lat z muzyką Polskiego Radia. Początki radiowej orkiestry

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 19:00
Z okazji 90-lecia Polskiego Radia Dwójka przedstawia cykl "90 lat dookoła dźwięku". Bohaterem pierwszych audycji był Grzegorz Fitelberg, założyciel Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń