X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literacka relacja braci Mann

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 10:50
W audycji "Strefa literatury" opowiemy o książkowym dorobku Henryka i Tomasza Mannów, a także o wpływie historii na ich życie i twórczość.
Henryk Mann (na zdjęciu) był starszym bratem Tomasza Manna. Sprzeciwiał się ujawniających się już okresie I wojny światowej tendencjom militarystycznym i imperialnym w polityce niemieckiej.
Henryk Mann (na zdjęciu) był starszym bratem Tomasza Manna. Sprzeciwiał się ujawniających się już okresie I wojny światowej tendencjom militarystycznym i imperialnym w polityce niemieckiej.Foto: Wikipedia/Domena publiczna

11 marca minęła 65. rocznica śmierci niemieckiego pisarza Henryka Manna. Z kolei w sierpniu tego roku przypada 60. rocznica śmierci jego młodszego brata, laureata literackiej Nagrody Nobla - Tomasza Manna. To doskonały pretekst, by opowiedzieć o niezwykłej rodzinie Mannów, w której nie brakowało ludzi obdarzonych artystycznymi talentami. O relacji Tomasza i Henryka Mannów opowiedzą: germanistka prof. Elżbieta Dzikowska i historyk prof. Katarzyna Jedynakiewicz-Mróz.

Fragmenty listów Tomasza i Henryka Mannów oraz wystąpień Henryka Manna przeczytają  Andrzej Mastalerz i Adam Bauman, a fragment powieści "Buddenbrookowie" - Andrzej Chyra.

***

Na audycję "Strefa literatury" zapraszamy w niedzielę (15.03) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzą Anna Lisiecka i Dorota Gacek.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Tomasz Mann
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eryka Mann - niezależna nawet we własnych błędach

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 17:00
- Wybory sprowadzały ją niekiedy na manowce, lecz zawsze były to wyłącznie jej decyzje. Nikt nie mógł jej niczego narzucić - mówiła w Dwójce prof. Katarzyna Jedynakiewicz-Mróz, autorka biografii najstarszej córki Tomasza Manna pt. "Zawsze pod prąd".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ojciec pracuje, w domu ma być cisza. Historia rodziny Tomasza Manna

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 09:00
– Sześcioro swoich dzieci państwo Mann wychowywali w duchu liberalnym. Był tylko jeden wyjątek. Gdy pisarz pracował, wszyscy domownicy byli zobowiązani do zachowania ciszy – mówiła w Dwójce prof. Katarzyna Jedynakiewicz-Mróz, znawczyni losów utalentowanej familii.
rozwiń zwiń