Skarby z kolekcji Jana Webera

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 15:10
Do archiwum Polskiego Radia trafił zbiór płyt i taśm Jana Webera. Zapraszamy na prezentację tych niezwykłych materiałów.
W audycji zabrzmią nie tylko nagrania ze zbiorów Jana Webera, ale też fragmenty jego kultowych audycji, na których wychowywały się pokolenia melomanów
W audycji zabrzmią nie tylko nagrania ze zbiorów Jana Webera, ale też fragmenty jego kultowych audycji, na których wychowywały się pokolenia melomanówFoto: Rija/Pixabay, lic. CC

Podczas naszych poniedziałkowych spotkań przypominamy charakterystyczny głos i wyraziste opinie właściciela tej imponującej kolekcji. Wybory te komentujemy z naszej dzisiejszej perspektywy. Przy czym szczególnie interesuje nas Jan Weber jako zwariowany kolekcjoner płyt, obsesyjny zbieracz nagrań i oczywiście radiowiec. W audycjach tego cyklu goszczą ci, którzy dobrze pamiętają postać legendy polskiej krytyki muzycznej.

***

Na audycję "Rozmowy o muzyce" w poniedziałek (13.04) w godz. 19.00-20.45 zaprasza Przemysław Psikuta.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Jan Weber MUZYKA
Czytaj także

Janusz Olejniczak: Jan Weber był niezrównany

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 13:19
- Był do bólu szczery. Jego audycje są nie do porównania z niczym. To był jego styl, jego sposób mówienia – wspomina pianista. – Zawsze mówił z pasją i na antenie i w życiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jego audycje to były dzieła sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 17:00
Jana Webera wspomina wierny kompan jego koncertowych i fonograficznych przygód, profesor ekonomii Olgierd Giedymin
rozwiń zwiń