Polskie Radio
Section05
Janusz Olejniczak

Maraton Chopinowski Polskiego Radia. "W twórczości Chopina jest dużo melancholii"

Maraton Chopinowski Polskiego Radia w Święto Niepodległości już po raz drugi stał się okazją do muzycznego świętowania. Za nami blisko 27 godzin wydarzenia, na które złożyło się 11 koncertów. To również szereg dyskusji nad istotą twórczości Chopina. Twórczości "pełnej melancholii, ale i pozytywnych emocji".
Zobacz więcej na temat:  Maraton Chopinowski Fryderyk Chopin muzyka klasyczna 11 listopada Święto Niepodległości Adam Rozlach Janusz Olejniczak

XIV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. "Przed nami znakomite koncerty w Radziejowicach"

- Znów udało się nam zaprosić wspaniałych artystów, tak się dzieje właściwie podczas każdej edycji festiwalu. Martin Garcia Garcia jest wyjątkowym i niesłychanie zdolnym człowiekiem, gejzerem emocji, gra całym sobą - mówił w Dwójce Jakub Krawczyk. Hiszpański pianista będzie jedną z gwiazd XIV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Waldorff Dwójka Jakub Jamrozek Janusz Olejniczak Grzech Piotrowski Piotr Baron

"Fallen Angel". Mateusz Smoczyński i Janusz Olejniczak razem na scenie

- Janusz Olejniczak często mówi, że uwielbia jazz, muzykę improwizowaną, "ale bez wzajemności", z czym nie do końca się zgadzam. Uważam, że ma wspaniałą intuicję i powinien uwierzyć, że może wspaniale improwizować - mówił w "Poranku Dwójki" skrzypek i kompozytor Mateusz Smoczyński. Artysta zaprosił wszystkich na koncert w Szczecinie, podczas którego wraz z Januszem Olejniczakiem wykona III Koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną "Fallen Angel" własnej kompozycji.  
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Roch Siciński Atom String Quartet Janusz Olejniczak Szczecin Biblia skrzypce fortepian Jazz Teatr Wielki - Opera Narodowa Andrzej Boreyko