O nadziei wbrew wszystkiemu. Spotkanie z Ewą Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 15:10
W wielkanocny wieczór zapraszamy do wysłuchania szczególnej rozmowy. O sile przemiany zła w dobro i o nadziei mimo wszystko.
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: PR2

O drodze, którą pokonała Ewa Błaszczyk, aktorka, pieśniarka, mająca na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Kiedy w 2000 roku jej córka Ola zapadła w śpiączkę, nie było wyspecjalizowanego miejsca, które mogłoby pomóc. Od tamtego czasu minęło 19 lat. Dziś dzięki prężnej działalności Fundacji "Akogo?" w Klinice "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka wybudziło się już ponad pięćdziesięcioro dzieci; powiększa się "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie, a za kilka lat powstanie kolejny przy szpitalu na warszawskim Bródnie, przy którym będzie działać centrum naukowo-badawcze. A dzięki badaniom nad zastosowaniem neuralnych komórek macierzystych, Kliniki "Budzik" mogą być pierwsze na świecie, które w ten sposób pomogą pacjentom w śpiączce i przyczynią się do przełomu w medycynie.

To będzie opowieść o cudzie, a dokładniej – o ponad pięćdziesięciu cudach, które wydarzyły się dzięki wysiłkom lekarzy i personelu medycznego. O cudzie przemiany człowieka, o sile, która tkwi w każdym z nas. O dzielnym mierzeniu się z losem, które potrafi odmienić świat.

***

Na "Audycję okolicznościową" zapraszamy w niedzielę (21.04) w godz. 19.00-20.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

mko/bch

Zobacz więcej na temat: Ewa Błaszczyk

Czytaj także

Ewa Błaszczyk: Oriana Fallaci zrobiła ołtarzyk z życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 08:00
Znakomita aktorka opowiadała w Dwójce o roli w monodramie "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam". Przedstawienie można oglądać w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń