X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowa Dwójka z tytułem "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 10:00
Redakcja Programu 2 Polskiego Radia otrzymała tytuł "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej". Przyznali go członkowie Akademii Mistrzów Mowy Polskiej, skupiającej laureatów poprzednich edycji programu.
Audio
  • Relacja z gali laureatów konkursu Mistrz Mowy Polskiej (Poranek Dwójki)
  • Radiowa Dwójka z tytułem "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej" (Wybieram Dwójkę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Jan_Kobuszewski wiki 1200.jpg
Wspomnienie o Janie Kobuszewskim

Od 2011 roku Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, w której znajdują się nagrodzeni z lat poprzednich, nadaje tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Mogą go otrzymać instytucje życia publicznego, placówki bądź inicjatywy, które pielęgnują, kultywują i promują najlepsze wzorce polszczyzny. Program 2 Polskiego Radia czyni to na każdym kroku poprzez prezentowanie na antenie wartościowej polskiej i światowej literatury oraz poezji, zarówno współczesnej jak i należącej do literackiego kanonu.  – Dwójka to także pasjonujące dyskusje literackie, audycje, które w atrakcyjny sposób przybliżają słuchaczom zagadnienia związane z językiem polskim, a przede wszystkim – nasze wspólne dążenie, by pięknym językiem opowiadać Polakom o wszelkich zjawiskach kultury – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektorka Programu 2 Polskiego Radia.

Swoje wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim. Tytuł ten w tym roku  otrzymało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Podczas uroczystej gali na Zamku Krzyżackim w Malborku wręczono także laury zwycięzcom 19. plebiscytu na najlepiej mówiących Polaków. Decyzją Jury tytuł Mistrza Mowy Polskiej i statuetki Słonecznika otrzymali: Jacek Cygan, Katarzyna Pakosińska, Andrzej Seweryn i Marta Szewczyk.

W głosowaniu publiczności największe uznanie i tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi uzyskał muzyk, autor tekstów i powieści – Tomasz Organek.

Jury konkursu Mistrz Mowy Polskiej corocznie przyznaje także wyróżnienie specjalne – Wawrzyn Mowy Polskiej – osobom, których mistrzostwo w posługiwaniu się językiem polskim pozostaje kwestią bezsporną i nie podlega jakiejkolwiek ocenie. W tym roku został nim Jan Kobuszewski.

Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który wspiera popularyzację wiedzy o języku polskim i zachęca do posługiwania się piękną polszczyzną. Honoruje osoby, które – według powszechnie uznanych kanonów – zasługują na to miano.  Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Wojciech Młynarski, Anna Dymna, Barbara Krafftówna, Jerzy Trela czy Olgierd Łukaszewicz.

Więcej informacji na stronie http://www.mistrzmowy.pl

materiały prasowe/bch

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka plebiscyt KULTURA