Polskie Radio
Section05
plebiscyt

PATRONAT MEDIALNY Wydarzenie Historyczne Roku. Głosuj na serwis Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920"

Trwa głosowanie internautów w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku". Organizatorami 14. już konkursu są Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio. Na liście nominowanych do nagrody jest m.in. internetowy serwis specjalny Polskiego Radia oraz Biura Programu "Niepodległa", poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 
Zobacz więcej na temat:  konkurs plebiscyt internet POLSKA społeczeństwo historia Polski

Głosowanie na Historyczne Wydarzenie 2020 roku - sprawdź szczegóły

Można już głosować na finałową piętnastkę w konkursie na wydarzenie historyczne roku. Nominowani przez jury zostali podzieleni w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja. Wśród nominowanych jest m.in serwis internetowy o Bitwie Warszawskiej 1920 roku. W tym etapie plebiscytu głosować mogą wszyscy - i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach. Głosy można oddawać do końca sierpnia. Organizatorem 14 edycji konkursu jest Muzeum Historii Polski. 
Zobacz więcej na temat:  konkurs plebiscyt internet społeczeństwo historia Polski W POLSKIM RADIU

Francuscy i angielscy żołnierze na Górnym Śląsku. Misja Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej

100 lat temu nad terenami plebiscytowymi na Górnym Śląsku kontrolę przejęła Międzysojusznicza Komisja Rządząca i Plebiscytowa, powołana Traktatem Wersalskim. Żołnierze Ententy mieli dopilnować, by referendum w sprawie podziału terytorium przebiegało sprawnie. Trafili w sam środek polsko-niemieckiego konfliktu.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA śląskie Śląsk Górny Wojciech Korfanty plebiscyt Niemcy Francja Wielka Brytania Włochy Wersal I wojna światowa

"Zawsze na pierwszej linii walki o Polskę". Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku 2020 Klubów "Gazety Polskiej"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku 2020 Klubów "Gazety Polskiej". "W tym roku przyznaliśmy nagrodę politykowi, który jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy Polski idą w dobrym kierunku" - napisał prezes klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński PiS Gazeta Polska plebiscyt polityka

Robert Kostro: honorujemy tych, którzy dają dobry przykład

- Nagrody w naszym plebiscycie są honorowe, nie wiążą się z nimi żadne materialne gratyfikacje. Zależy nam na tym, żeby przypomnieć projekty, które były najciekawsze w poprzednim roku, żeby uhonorować ich autorów, a także dać innym dobry wzór do naśladowania, jak w interesujący sposób można popularyzować historię - mówił w "Poranku Dwójki" dr Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Historii Polski Robert Kostro plebiscyt Witold Banach Dwójka

PATRONAT POLSKIEGO RADIA Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Dziś odbędzie się gala wręczenia nagród

W Łazienkach Królewskich w Warszawie w Pałacu na Wyspie odbędzie się gala wręczenia nagród w 13. Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski pamięć Instytut Pileckiego Muzeum Historii Polski Robert Kostro wystawa plebiscyt Polskie Radio patronat POLSKA