Wratislavia Cantans na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 21:12
Trwa 46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans – jedno z najważniejszych przedsięwzięć na muzycznej mapie Polski. Program 2, patron festiwalu, zaprasza na transmisje – w środę, 7 września, o 19 i 21.30.
Audio
  • Paul McCreesh i Andrzej Kosendiak nt. 46. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

W najbliższą środę radiowa Dwójka przeprowadzi transmisje dwóch koncertów, które odbędą się w Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. O godz. 19.00 wystąpi zespół Stile Antico, składający się z młodych śpiewaków brytyjskich. Grupa chwalona jest przez krytyków za oryginalne głosy, pełne życia i zaangażowania występy, ekspresyjną klarowność oraz pełną polotu interpretację tekstów. Repertuar Stile Antico obejmuje dzieła będące spuścizną po kompozytorach z epoki Tudorów aż po utwory szkoły flamandzkiej i hiszpańskiej oraz muzykę wczesnego baroku. Na festiwalu artyści wykonają "Pieśni przemijania" – program złożony z dzieł kompozytorów angielskich: Williama Cornysha, Williama Byrda, Martina Peersona, Thomasa Campiona, Roberta Ramseya, Johna McCabe’a, Thomasa Tallisa i Johna Shepparda.

Natomiast o godz. 21.30 rozpocznie się recital skrzypcowy Rachel Podger, uznawanej za czołową wykonawczynię muzyki barokowej i klasycznej. We Wrocławiu artystka zagra dzieła Jana Sebastiana Bacha: Sonatę a-moll BWV 1003 oraz Partitę d-moll BWV 1004; a także Heinricha Ignaza Franza von Bibera: Passacaglię g-moll z 16. Sonaty g-moll oraz Sonaty Anioła Stróża C.105.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans potrwa od 2 do 18 września br.

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z Paulem McCreeshem - dyrektorem artystycznym Wratislavii Cantans - i Andrzejem Kosendiakiem  - dyrektorem naczelnym wrocławskiego festiwalu, którzy opowiadali o tegorocznej Wratislavii (rozmawiał Grzegorz Chojnowski).

Czytaj także

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 15:27
Program tegorocznego Festiwalu, który odbędzie się w dniach 2-18 września, ułożony jest w trzy bloki tematyczne.
rozwiń zwiń