REKLAMA

Argerich i Abbado grają Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 15:50
Do wygrania płyta, na której Martha Argerich i Claudio Abbado podczas Festiwalu w Lucernie w 2013 roku wykonali - wraz z Orkiestrą Mozarta - dwa koncerty fortepianowe Wolfganga Amadeusza Mozarta (KV 466, 503).
fragment okładki płyty Claudio Abbado i Marty Argerich
fragment okładki płyty Claudio Abbado i Marty ArgerichFoto: materiały prasowe Deutsche Grammophon

Od poniedziałku do piątku w naszej letniej audycji muzycznej "Płyta na lato" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. Uwaga: codziennie do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty!
W poniedziałek posłuchamy płyty: Mozart Koncerty fortepianowe – C-dur KV 503, d-moll KV 466, Martha Argerich, Orchestra Mozart, Claudio Abbado (DG)

Na audycję zaprasza Klaudia Baranowska.

30 czerwca (poniedziałek), godz. 15.30-15.50

/

W letniej ramówce Dwójki nie mogło zabraknąć konkursu, który w ubiegłych latach cieszył się ogromną popularnością. Na naszej antenie będziemy prezentować interesujący, godny polecenia album oraz zadawać związane z przedstawianym nagraniem pytanie.

Słuchacze udzielają odpowiedzi, przesyłając mail na adres plytanalato@polskieradio.pl (od poniedziałku do czwartku) lub dzwoniąc pod numer 22 645 22 22 (w piątek). Zwycięzcami konkursu danego dnia są dwie osoby, których odpowiedź zostanie najwyżej oceniona przez prowadzącego audycję. Prezentowaną płytę wygrywają autorzy najbardziej kreatywnych i oryginalnych odpowiedzi. Imiona i miejscowości zamieszkania Zwycięzców oraz ich odpowiedzi prowadzący podaje w audycji

Konkurs odbędzie się w dniach 16 czerwca-14 września 2014 roku w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) oraz w święta 19 czerwca i 15 sierpnia w audycji "Płyta na lato".
Dobrą wiadomością jest również to, że każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie dowolną liczbę razy.

Zobacz regulamin konkursu "Płyta na lato" >>>

Poniżej znajduje się lista płyt, które będzie można wygrać w najbliższych dniach.

***

1 lipca, wtorek
Bach, Koncerty , Janine Jansen (Decca)

2 lipca, środa

Händel, Orlando , Bejun Mehta, Sophie Karthäuser, Kristina Hammarström, Sunhae Im, Konstantin Wolff, B'Rock Orchestra, René Jacobs (2 CD, Archiv)
3 lipca, czwartek

Dworzak, Koncert wiolonczelowy op. 104, Alisa Weilerstein, Czech Philharmonic Orchestra, Jirí Belohlávek (Decca)
4 lipca, piątek
Rodrigo, Concierto de Aranjuez, Fantasia para un gentilhombre , Miloš Caradiglić, London Philharmonic Orchestra, Yannick Nézet-Séguin (DG)

ZAPRASZAMY!

mc/jp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta
Czytaj także

Koncerty, podróże, zabójcze historie. Wszystko z kulturą – latem w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 00:50
Wakacyjna ramówka Programu 2 Polskiego Radia zapowiada się bardzo interesująco. Obok stałych pozycji naszego programu pojawią się audycje nowe i w nowej formule. To wszystko już od 16 czerwca.
rozwiń zwiń