Poeci pokolenia Kolumbów odczytani na nowo

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 15:00
Kim są i jacy są dla współczesnych poeci pokolenia Kolumbów? Na te i inne pytania w "Rozmowach po zmroku” odpowiedzą zaproszeni do studia goście.
Godzina W 1 sierpnia 1944 r. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego Agatona z batalionu Pięść w drodze z Woli do Śródmieścia
Godzina "W" 1 sierpnia 1944 r. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego "Agatona" z batalionu "Pięść" w drodze z Woli do ŚródmieściaFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna/Topory

Karolina Cicha opowie o nagrywaniu płyty "Gajcy", a Łukasz Orbitowski – pisarz i autor, przybliży nam swoją powieść "Widma", której bohaterem jest Krzysztof Kamil Baczyński. Jednym z wielu gości dzisiejszej audycji będzie Hanna Zofia Etemadi - autorka filmów biograficznych o Tadeuszu Gajcym i Leonie Zdzisławie Stroińskim, która opracowała także nowe edycje utworów tych dwóch poetów. Do studia zaproszono również Dariusza Gawina - historyka idei, wicedyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz Tomasza Burka - krytyka literackiego i eseistę.

Na audycję zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

1 sierpnia (czwartek), godz. 22.00

Czytaj także

Dwójka w rocznicę Powstania

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:00
W pierwszych dniach sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Dwójka zaprasza na audycje specjalne poświęcone wydarzeniom sprzed 69 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzeź Woli. Zapiski lekarza

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 16:05
W piątek wieczorem w Dwójce słuchowisko dokumentalne na motywach książki raportów lekarza dyżurnego Szpitala Wolskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cienie przemawiają w podwórku warszawskiej kamienicy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 13:00
Słuchowisko poświęcone Powstaniu Warszawskiemu pojawi się na antenie radiowej Dwójki w niedzielny wieczór.
rozwiń zwiń