X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amos Oz – opowieści o miłości i mroku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 20:00
W audycji "Strefa literatury" rozmawialiśmy o jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy izraelskich, który zmarł 28 grudnia w wieku 79 lat.
Audio
  • Amos Oz – opowieści o miłości i mroku (Strefa literatury/Dwójka)
Amos Oz
Amos OzFoto: PAP/P. Wierzchowski

Amos Oz był wielokrotnie wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Gorący orędownik pokoju izraelsko-palestyńskiego. Jedną z jego najważniejszych książek jest oparta między innymi na wspomnieniach z własnego dzieciństwa "Opowieść o miłości i mroku" (zekranizowana w 2015 roku przez Natalie Portman), ale ten tytuł również znakomicie wyznacza obszar jego literackich zainteresowań.

W "Strefie literatury" różne opowieści o miłości i mroku Amosa Oza prześledziliśmy wspólnie z jego tłumaczką - Danutą Sękalską oraz dr. Grzegorzem Jankowiczem. Z kolei Piotr Paziński opowiedział o zanurzeniu Oza w kulturze i literaturze hebrajskiej.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury 

Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 3.02.2019

Godzina emisji: 20.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Literatura jako podróż do człowieka. Wspominamy Amosa Oza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 11:26
- Uważał, że tematem powieści powinny być rzeczy najważniejsze: miłość, śmierć, pragnienie śmierci, rodzina i rozpad rodziny - mówiła tłumaczka Danuta Sękalska-Wojtowicz o twórczości zmarłego 28 grudnia znakomitego izraelskiego pisarza.
rozwiń zwiń