X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tymothe Charmiona piosenki w kolorze biało-czerwonym

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 11:11
- Kiedyś Kieślowski zrobił filmy inspirowane narodowymi barwami Francji. Ja coś takiego muzycznie chcę zrobić z flagą polską - mówił w Dwójce mieszkający od ośmiu lat w Polsce francuski instrumentalista, kompozytor i autor tekstów piosenek.
Audio
  • Tymothe Charmiona piosenki w kolorze biało czerwonym (Opowieści po zmroku/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Bohater reportażu Wojciecha Markiewicza opowiadał, że nie chce pisać piosenek bezpośrednio o Polsce, ale traktuje nasz kraj jako inspirację do śpiewania o sprawach uniwersalnych. - Na przykład kolor czerwony to barwy miłości, ale i wojny. Z kolei kolor biały to kolor niewinności. Kieślowski gdy robił "Trzy kolory", też nie mówił w nich tylko o Francji.

Tymothe Charmion wspominał, że swój pierwszy kontakt z Polską miał w gimnazjum za sprawą "Dekalogu" Kieślowskiego. - Oglądaliśmy pierwszą część tego filmu podczas lekcji o religiach świata. Zastanawiało nas, dlaczego Polacy tak mało tam ze sobą rozmawiają. Nauczycielka tłumaczyła, że w Polsce są trudne warunki życia i ludzie muszą oszczędzać energię, dlatego mówią tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Muzyk opowiadał też o różnicach między patriotyzmem polskim i francuskim. Tłumaczył także swoje piosenki poruszające problemy stosunków międzyludzkich.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotował: Wojciech Markiewicz

Goście: Tymothe Charmion (muzyk)

Data emisji: 13.02.2017

Godzina emisji: 21.30 

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak