Quartett Robin Mark na festiwalu EtnoKraków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:00
Kwartet prowadzony przez Robina Marka gra nową szwajcarską muzykę folk we własnym stylu. Zobacz występ zespołu podczas festiwalu EtnoKraków (09 lipca 2015, Muzeum Inżynierii Miejskiej).
Występ Quartett Robin Mark na festiwalu EtnoKraków
Występ Quartett Robin Mark na festiwalu EtnoKraków

Robin Mark, urodzony i mieszkający w szwajcarskich Alpach, kreuje swój muzyczny świat z tradycyjnym instrumentem Schwyzerörgeli, szwajcarskim akordeonem diatonicznym. Jak sam mówi: "Ja tworzę swoją muzykę, definicje pozostawiam innym".

Pierwsze kroki w nauce na akordeonie czynił pod okiem ojca jako kilkulatek. Jest postacią niebanalną. Pracował jako urzędnik bankowy, jako bloger i felietonista, kształcił się w kierunku marketingu i komunikacji. Przed kilku laty skupił się w pełni na działaniach muzycznych.

Robin Mark stoi równolegle na czele kilku różnych zespołów. Podstawowe znaczenie w każdym z nich ma charakterystyczne brzmienie jego akordeonu. Na koncie ma kilkanaście płyt, na których dominuje jego autorska wizja i interpretacja szwajcarskiej tradycji. Jest zdobywcą wielu nagród w konkursach muzycznych. Bierze udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych. Jako ważna postać szwajcarskiej nowej sceny folkowej wynajduje młode talenty, uczy młodych muzyków i zachęca ich do dalszych poszukiwań inspiracji w kręgu muzyki tradycyjnej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapela Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:03
Zespół, który pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu: tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Zobacz występ kapeli na koncercie finałowym 36. Euroradio Folk Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manou Gallo Groove Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:33
Obejrzyj występ znakomitych artystów z Wybrzeża Kości Słoniowej! Zespół wystąpił podczas koncertu finałowego 36. Euroradio Folk Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nomadic Voices

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 19:34
W ramach projektu Nomadic Voices wystąpili razem wybitni artyści z Sardynii i Mongolii: członkowie legendarnej sardyńskiej formacji Cuncordu e Tenore de Orosei oraz mongolscy artyści Tsogtgerel Tserendavaa i Ganzoring Nergui. Zobacz ich występ podczas festiwalu EtnoKraków (9 lipca 2015, kościół św. Katarzyny)
rozwiń zwiń