Czy wszystkie drogi prowadzą do Huddersfield?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 12:00
W "Bitej godzinie" spotkaliśmy się z polskimi obserwatorami opiniotwórczego Huddersfield Contemporary Music Festival.
Audio
  • Rozmowa o Huddersfield Contemporary Music Festiwal (Bita godzina/Dwójka)
Jagoda Szmytka na okładce magazynu LOST, stanowiącego jeden z elementów multimedialnego projektu pod tym samym tytułem
Jagoda Szmytka na okładce magazynu "LOST", stanowiącego jeden z elementów multimedialnego projektu pod tym samym tytułemFoto: materiały promocyjne (Warszawska Jesień)

Każdego dnia powstają na świecie setki płyt, a miliony ludzi pracują nad sztuką (w tym nad sztuką dźwięku). Świat wydaje się wielką fabryką sztuki. Jak nad tym wszystkim zapanować?

Służą temu opiniotwórcze imprezy, jak powołany prawie 40 lat temu w małym angielskim miasteczku Huddersfield Contemporary Music Festiwal. Jego dyrektorem artystycznym od 10 lat jest pochodzący z Glasgow Szkot - Graham McKenzie.

W tym roku do Huddersfield zaproszono pokaźne grono polskich muzyków i kompozytorów. Grano klasykę współczesności (Zbigniewa Karkowskiego i Tomasza Sikorskiego); przyjechała grupa Księżyc, byli też młodzi zdolni: Jagoda Szmytka i Agata Zubel. Do szkockiego miasteczka zawitała też grupa polskich obserwatorów: Izabela Smelczyńska, Krzysztof Dziuba, Filip Lech, Michał Libera i Adam Suprynowicz. Wszystkich ich zaprosiliśmy do studia Dwójki, aby porozmawiać o fenomenie jednego z najbardziej opiniotwórczych festiwali muzyki współczesnej.

***

Tytuł audycji: Bita godzina 

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Goście: Izabela Smelczyńska, Krzysztof Dziuba, Filip Lech, Michał Libera i Adam Suprynowicz

Data emisji: 18.12.2015

Godzina emisji: 22.00

mm/mc/bch

Czytaj także

Co nowego słychać w Huddersfield?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 16:00
Przegląd muzyki kompozytorów, których twórczość została zaprezentowana na tegorocznym festiwalu muzyki współczesnej w Huddersfield.
rozwiń zwiń