X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weselny prolog "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 21:10
W przeddzień koncertu inaugurującego 19. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zapraszamy na "Muzyczną Scenę Tradycji".
Zawołany Skład Weselny
Zawołany Skład WeselnyFoto: mat. prom.

Wystąpi Zawołany Skład Weselny w składzie: Mateusz Niwiński (skrzypce), Jakub Zimończyk (harmonia trzyrzędowa), Agnieszka Niwińska (śpiew, bęben obręczowy, baraban), Mariza Nawrocka (śpiew, basy) i Zuzanna Zimończyk (trąbka).

***

Na "Muzyczną Scenę Tradycji" zapraszamy w środę (11.05) w godz. 19.30-21.00. Koncert poprowadzi Piotr Kędziorek.

Transmisja wideo: na stronach dwojka.polskieradio.pl i nowatradycja.polskieradio.pl.


Zawołany Skład Weselny ceni sobie starą, taneczną nutę sprzyjającą spotkaniom, której towarzyszy śpiew, wprowadzając publikę nieodwołalnie w radosny stan ruchu wirowego… Fot. Piotr Baczewski Zawołany Skład Weselny ceni sobie starą, taneczną nutę sprzyjającą spotkaniom, której towarzyszy śpiew, wprowadzając publikę nieodwołalnie w radosny stan ruchu wirowego… Fot. Piotr Baczewski


Repertuar kapeli Zawołany Skład Weselny czerpie przede wszystkim ze skrzypcowej muzyki zachodniej Radomszczyzny, głównie od kajockiego skrzypka Piotra Gacy. Artyści najchętniej grają mazurki śpiewaki, ciągłe drogowce, drobne obery, stare skrzypcowe poleczki, ogrywane także przez harmonię trzyrzędową. Pomimo że ich naturalny obszar działalności to kilkanaście wsi kajockich (pomiędzy Przytykiem a Drzewicą) w muzycznych marszrutach zdarza się im zapuszczać aż do Wisły, skąd grają wybór tzw. powiślaków i światowców.

Lider kapeli - Mateusz Niwiński - współtworzy liczne wydarzenia związane z polską muzyką tradycyjną, m.in. Klub Festiwalowy Tyndyryndy podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Tabory Domu Tańca, Radomską Inicjatywę Oberkową, działania Wiejskich Klubów Tańca.


jp/pj

Zobacz więcej na temat: koncert
Komentarze1
aby dodać komentarz
KKE2016-05-05 12:29 Zgłoś
Literówka w "NiwIński" w ost. akapicie. Gwoli ścisłości, Niwińscy specjalizują się też w Powiślakach spod Maciejowic od Stefana Nowaczka - szkoda, że nie też na ten raz przewidziane, naprawcie, ale na razie choć tu też odnotować.

Czytaj także

Od Kolbuszowej po Indie. Zbliża się "Nowa Tradycja" 2016!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 18:44
- "Nowa Tradycja" ma znaczenie nie tylko dla artystów uznanych. To jest również miejsce, które kreuje, które wspiera młodych ludzi - podkreślała Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, opowiadając o roli, jaką odgrywa Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń