Sceny z życia sceny

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 10:00
W "Sezonie na Dwójkę" zapraszamy na spotkanie z cyklu "Teatralna loża Andrzeja Matula" poświęcone książce "Sceny z życia sceny. 49 tekstów o teatrze" Henryka Izydora Rogackiego.
Sceny z życia sceny
Foto: mikecogh/Flickr/CC

"Sceny z życia sceny" to książka ważna, stanowiąca swego rodzaju summę dorobku prof. Rogackiego i pozwalająca spojrzeć na polski teatr z rzadko wykorzystywanej perspektywy - historii idei.

Choć opisywane w poszczególnych tekstach zjawiska w przeważającej mierze należą do historii teatru, zaskakuje ich niezwykła łączność z teatralną współczesnością. Jest to zasługa uniwersalizującej perspektywy, która sprawia, że w opowieściach o przeszłości odnajdujemy dziwnie znajome procesy, emocje i spory.
Gośćmi "Sezonu na Dwójkę" będą prof. Barbara Osterloff i autor książki Henryk Izydor Rogacki.

Na audycję zapraszają Andrzej Matul i Konrad Szczebiot.

18 grudnia (środa), godz. 18.00

Zobacz więcej na temat: historia teatru TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o Stary Teatr - soczewka polskiego życia teatralnego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 20:00
- Plotki i medialne sensacje są nieistotne. Ten konflikt powinien skłonić do refleksji, gdzie są granice dopuszczalnej prowokacji w sztuce - mówił w Dwójce Jacek Sieradzki w rozmowie o Starym Teatrze pod dyrekcją Jana Klaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery teatralne w recenzjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 19:00
W teatralnym "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o scenicznych nowościach, m.in. o "Odprawie posłów greckich" w Teatrze Polskim w Warszawie i "Niżyńskim - zapiskach z otchłani" w Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie.
rozwiń zwiń