X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dizajn to nie szkice piórkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 14:28
- Każdy projekt jest nowym wyzwaniem i za każdym razem to podróż w nieznane - opowiadała o dizajnie projektantka Małgorzata Rygalik, której prace można było oglądać na zakończonym właśnie 1. Festiwalu Wawa Design.
Audio
  • O zakończonym właśnie 1. Festiwalu WAWA DESIGN opowiadali projektanci: Małgorzata i Tomasz Rygalikowie (Dwójka/Pop-południe)
  • Piotr Stasiak opowiadał o telewizji hybrydowej (Dwójka/Pop-południe)
  • Barbara Schabowska opowiadała o wystawie nabistów w Monachium (Dwójka/Pop-południe)
Fragment plakatu Festiwalu WAWA DESIGN
Fragment plakatu Festiwalu WAWA DESIGNFoto: mat. prasowe/Soho Factory

Impreza odbyła się pod hasłem "Human" i z założenia odpowiadała na potrzeby człowieka, określonych grup społecznych oraz wiekowych. Mówiła o prawach i powinnościach. Pokazywała świat projektowany przez człowieka i dla człowieka.

Projektanci, chcąc zachować świeżość, muszą zwracać uwagę na to, jak ewoluuje rzeczywistość. – Bardzo ważne w procesie twórczym są wytyczne i ograniczenia. Nie jesteśmy frywolnymi artystami, którzy szkicują piórkiem. Pracujemy dla konkretnych osób i instytucji. Musimy się liczyć z potrzebami rynku. Wytyczne do projektu, o których mówiłam, są bardzo złożone, ale to one na koniec decydują o wartości wykonanej pracy - mówiła w "Pop-południu" Małgorzata Rygalik z Rygalik Studio.

Projektowanie to pasja i wolność wyrazu artystycznego, ale też ograniczenia narzucone przez wielkie firmy, które składają zamówienia. Czy finanse ograniczają kreatywność? - Mamy doświadczenie pracy z każdym budżetem, od najmniejszego po olbrzymi. Finanse to kolejna wytyczna, która wpływa na kształt projektu. Mebel może być wykonany z karbonu albo tytanu, a inny np. z tektury. Nie ma znaczenia dla nas, czy pracujemy z dużym, bądź małym budżetem: przedmiot ma spełniać swoją funkcję - podkreślał w rozmowie projektant Tomasz Rygalik.
W audycji usłyszeliśmy także relację Barbary Schabowskiej z wystawy nabistów w Monachium, a gość "Pop-południa" Piotr Stasiak, dziennikarz "Newsweeka" i specjalista od nowych technologii, opowiedział nam o telewizji hybrydowej.
Audycję przygotowała Marta Strzelecka.

Zobacz więcej na temat: design Warszawa wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak