Polskie Radio
Section05
design

TYLKO U NAS Miłośnik koni, trufli, pędzli i skrzydeł. Książę Filip kończy 99 lat

Niewielu zapewne ma tyle wolnego czasu, a zarazem tak dużo pieniędzy, jak mąż Elżbiety II. Nie dziwi więc, że przez 99 lat książę Filip mógł oddawać się rozmaitym zajęciom i upodobaniom. Z niektórych pasji musiał zrezygnować - i to nie tylko w ostatnich latach.
Zobacz więcej na temat:  książę Harry książę William książę Filip Elżbieta II Wielka Brytania hobby gimnastyka ćwiczenia konie malarstwo design literatura ochrona przyrody HISTORIA

Design w PRL-u. "Byliśmy niezrównani w szkle i ceramice"

- Instytut Wzornictwa Przemysłowego zatrudniał artystów, którzy projektowali nowatorską ceramikę. W 1958 roku, na targach w Brukseli, Czesi pokazali rzeczy prawie takie same jak my. Projektowaliśmy przepiękne rzeczy, które do tej pory przyprawiają kolekcjonerów o szybsze bicie serca - mówiła w Dwójce Katarzyna Jasiołek, autorka książki "Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym". 
Zobacz więcej na temat:  design PRL Dwójka Paweł Siwek

Andrzej Szczerski o kierowaniu Muzeum Narodowym w Krakowie: to dla mnie wielka odpowiedzialność, zaszczyt i wyróżnienie

- Zdaję sobie sprawę z historii Muzeum. To dla mnie wielka odpowiedzialność, zaszczyt i wyróżnienie, że mogę być dzisiaj jej częścią – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Szczerski, nowy dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Narodowe w Krakowie wystawa design SZTUKA KULTURA