"Modern Times" - płyta Marii Ołdak i Jamesa Baillieu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 20:13
Maria Ołdak i James Baillieu dzięki wsparciu internautów zebrali pieniądze na nagranie wspólnej płyty. Wydawnictwo obejmuje 18 miniatur skrzypcowych i porusza się po różnorodnych muzycznych biegunach.
Fragment okładki płyty Modern Times
Fragment okładki płyty "Modern Times"Foto: Tomasz Sikora / materiały promocyjne wydawcy

Skrzypaczka Maria Ołdak i pianista James Baillieu poznali się w czasie studiów w Royal Academy of Music w Londynie i grają w duecie nieprzerwanie od 2006 roku. Wykonując muzykę (nie całkiem) poważną na skrzypcach i fortepianie podbijają serca publiczności nie tylko w Polsce i Anglii, gdzie działają na co dzień, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą ich rozmaite muzyczne drogi.
Po latach planów, marzeń (i pytań słuchaczy) nadszedł czas na realizację bardzo ważnego projektu, jakim jest debiutancka płyta, zawierająca kilkanaście niezwykle pięknych i rzadko nagrywanych miniatur skrzypcowych. Nagrania odbyły się w marcu 2013 roku w Filharmonii Narodowej, a za sterami reżyserskimi zgodzili się usiąść absolutni mistrzowie w osobach Andrzeja Sasina, Aleksandry Nagórko i Antoniego Grzymały. (źródło: wspieramkulture.pl)
Patronat nad płytą objął Program 2 Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta