X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Diabeł w Wolnym Mieście Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:48
Zapraszamy na słuchowisko Izabeli Żukowskiej "Diabeł", którego akcja dzieje się tuż przed wybuchem II wojny światowej.
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jest koniec sierpnia 1939 roku. Na molo w Sopocie zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Zagadkę jej zabójstwa próbuje rozwikłać komisarz gdańskiej policji Franz Thiedtke. Jednak komisarz, który za kilka dni odchodzi na emeryturę, zostaje szybko odsunięty od śledztwa. Wie już, kim była topielica z Sopotu, ale sprawa okazuje się trudniejsza niż wydawało mu się na początku. Czy rzeczywiście wycofa się ze śledztwa? Czy kobieta znaleziona na molo będzie tą, której powinien szukać? Zagadka kryminalna okaże się mistyfikacją, a ważną rolę w tej historii odegra fakt, że dzieje się ona w Wolnym Mieście Gdańsku tuż przed wybuchem II wojny światowej. W mieście trwa jeszcze walka wywiadów, ale w porcie gdańskim stoi już pancernik Schlezwig Holstein.

Izabela Żukowska "Diabeł"

reżyseria: Janusz Kukuła

realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski

opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Występują: Henryk Talar (Franz Thiedtke, komisarz policji), Otar Saralidze (Joseph Krupke), Adam Bauman (Von Moltke, Obersturmbannführer), Anna Cieślak (Lotte Meier, jego sekretarka), Andrzej Ferenc (Heinrich Auerbach, Sturmbannführer), Aleksandra Radwan (Marianna Walewicz, topielica), Przemysław Wyszyński (Henryk Malicki, kapitan polskiego wywiadu), Milena Suszyńska (Ewa, służąca Marianny Walewicz).

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato 

Data emisji: 31.08.2019

Godzina emisji: 18.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Fragment większej całości". Co przyniosła nam wolność?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:43
W audycji wysłuchaliśmy słuchowisko Wojciecha Tomczyka, o współczesnej Polsce z perspektywy pewnej prowincjonalnej uczelni.
rozwiń zwiń