X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zygmunt Konieczny - poeta muzyki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 20:34
27 października 2015 roku o godz.20.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się niezwykły, pokoleniowy koncert muzyki Zygmunta Koniecznego pt: "Jeśli miłość jest prawdą to ciała nie widać" (ks. Jan Twardowski).
Fragm. zaproszenia na koncert muzyki Zygmunta Koniecznego pt: Jeśli miłość jest prawdą to ciała nie widać
Fragm. zaproszenia na koncert muzyki Zygmunta Koniecznego pt: "Jeśli miłość jest prawdą to ciała nie widać"Foto: mat. promocyjne

Będzie to swoisty muzyczny portret Kompozytora. Muzyka Zygmunta Koniecznego będzie przełożona na brzmienia violi da gamba, harf dużych, harf celtyckich, duduka, fortepianów, głosów chórów i solistów. Wykonane zostaną napisane w okresie od 2011 do 2014 roku przez Zygmunta Koniecznego utwory instrumentalne: współczesne rozpisane na dawne instrumenty - viole da gamba.

Twórca przybliżyć chce publiczności, żyjącej na co dzień w pośpiechu, w świecie pełnym hałasu, walory ciepłego, cichego i subtelnego brzmienia dawnego instrumentu, jakim jest viola da gamba. W koncercie usłyszymy także wybrane utwory z muzyki filmowej ("Jancio Wodnik", "Pornografia", "Jasminum", "Prymas Tysiąclecia") i teatralnej ("Wyspiański", "Kontrapunkt", "Sztukmistrz z Lublina", "Brat Naszego Boga", "Szopka Krakowska") Zygmunta Koniecznego zaaranżowane na brzmienia harf, gamb, duduka, fortepianów i głosów powstałe w latach 1959-2014.

Zaprezentowane zostaną także nowe aranżacje słynnych pieśni wykonywanych w latach 60. dwudziestego wieku i rozsławionych przez Ewę Demarczyk i Annę Szałapak z krakowskiej Piwnicy pod Baranami - pieśni do wierszy poetów polskich: Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, księdza Jana Twardowskiego, Agnieszki Osieckiej, Mirona Białoszewskiego, Bolesława Leśmiana, Andrzeja Dobrzańskiego i Kazimierza Przerwy Tetmajera, Tadeusza Śliwiaka.

W koncercie weźmie udział kompozytor jako kierownik muzyczny projektu i wykonawca. Bezpłatne bilety do odbioru w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego od 16 października 2015 roku w godzinach pracy kasy. Liczba miejsc ograniczona. Informacje szczegółowe o projekcie na stronie www.fundacjaens.org.pl.

Organizatorem Jest Fundacja ENS NA RZECZ KULTURY i Dziedzictwa Narodowego i PIWNICA POETYCKA dzięki wsparciu NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W PROGRAMIE KULTUERA DOSTĘPNA- Kultura Interwencje

Zobacz więcej na temat: koncert Zygmunt Konieczny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak