"Muzyka dawna – Persona grata"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 19:01
W dniach 14-16 kwietnia odbędą się kolejne koncerty przygotowane przez orkiestrę Arte dei Suonatori.
Audio

"Muzyka dawna – Persona grata" - to zainicjowany w 1998 roku festiwal, a w zasadzie wielki, całoroczny cykl koncertowy. Na oryginalną formułę i założenia festiwalu, którym organizatorzy są wierni do dziś, składają się trasy koncertowe w kilku miastach przygotowane przez orkiestrę Arte dei Suonatori we współpracy z zapraszanymi solistami i dyrygentami.

W ramach kolejnego projektu zatytułowanego "Koncerty bez orkiestry", zespół Arte dei Suonatori pod dyrekcją niemieckiego skrzypka Johannesa Pramsohlera, będzie można usłyszeć w dniach:

14 kwietnia 2011, godz.19:00  - Kliczków, Sala Dworska Zamku Kliczków
15 kwietnia 2011, godz. 19:00 - Leszno, Galeria Sztuki Muzeum Okręgowego
16 kwietnia 2011, godz. 19:00 - Poznań, Stary Browar, Studio Słodownia +3

Koncerty kwietniowej edycji wędrującego festiwalu „Muzyka dawna – Persona grata“ w całości będą poświęcone polifonicznej, instrumentalnej, barokowej muzyce niemieckiej. Wielu z nas kojarzy taką właśnie muzykę przede wszystkim z dziełami wielkiego Johanna Sebastiana Bacha.

Zaprezentowany program będzie ukazaniem drogi stylistycznej, która ukształtowała ikony muzycznego baroku, orkiestra przedstawi utwory kompozytorów niemalże zapomnianych (Knüpfer, Krieger, Furchheim) w zestawieniu z dziełami dojrzałego baroku Bacha i Telemanna.

Dla podkreślenia związku stylistycznego tych kompozycji Arte dei Suonatori zabrzmi tym razem bez typowego brzmienia „tutti”, a wszystkie instrumenty koncertować będą na równorzędnych zasadach, odkrywając na nowo tak znane dzieło, jak koncert d-moll na dwoje skrzypiec J. S. Bacha.
 

Zobacz więcej na temat: Poznań
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak