REKLAMA

Forbidden City Chamber Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 19:20
Koncert wirtuozów chińskich instrumentów tradycyjnych już 9 września!

Członkowie orkiestry kameralnej Forbidden City Chamber Orchestra (FCCO) to najwybitniejsi muzycy związani z Chińskim Konserwatorium Muzycznym (China Conservatory of Music) w Pekinie, wiodącą akademią muzyczną w kraju.

FCCO występowała podczas licznych krajowych wydarzeń muzycznych, a także podczas wielu międzynarodowych festiwali w ramach programu wymiany "Oriental Express", organizowanego przez chińskie Ministerstwo Kultury. W ramach tego przedsięwzięcia orkiestra miała okazję zaprezentować się w Brisbane, Canberze, Wellington, Christchurch, Dunedin i Auckland. Wyjątkowy styl i wysoki poziom muzycznych wykonań w wydaniu członków FCCO podczas licznych wystąpień spotkały się z uznaniem nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.

Orkiestra FCCO doceniana jest za to, że potrafi "ukazać niespotykaną wspaniałość i elegancję chińskiej muzyki tradycyjnej, wykonywanej z niezwykłym wdziękiem, tak rzadko widzianym dziś na scenie współczesnej". "Muzycy z FCCO pomogli Chińczykom docenić muzykę, którą zazwyczaj określa się jako trudną w odbiorze, a także wypromować ją na całym świecie". "FCCO uznawana jest dziś za jedną z najbardziej wpływowych orkiestr kameralnych na świecie".

Koncert Forbidden City Chamber Orchestra odbędzie się  09.09.2011 o godz. 19.00 w Sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Zapraszamy!