X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat na scenie - nowy cykl audycji!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2008 15:21
"Świat na scenie" - czyli o dramaturgii współczesnej - nowy cykl audycji, które emitowane będą co dwa tygodnie, w sobotę, o godzinie 23.05.
Audio

4 października 2008, godz. 23:05

Autorka - Iwona Malinowska i jej gość - krytyk teatralny Janusz Majcherek, rozmawiać będą o nowych, wyróżniających się nurtach i formach, oraz o autorach dramatu światowego. Większość omawianych tytułów nie miała jeszcze premiery teatralnej - można je jedynie przeczytać w wydawanych aktualnie antologiach lub w miesięczniku Dialog. Fragmenty ciekawszych sztuk będą prezentowane w audycji - w interpretacji znakomitych aktorów. Być może zachęci to słuchaczy do lektury omawianych sztuk, a w przyszłości, jeśli trafią one na afisz, do obejrzenia ich lub wysłuchania. Znajdą się tu między innymi utwory Iona Fossego, Vaclava Havla, Larsa Norena.

Cykl audycji zainaugurujemy przedstawieniem sztuk noblisty z 2005 roku - Harolda Pintera. Dziś autor ten nie jest postrzegany jedynie w kontekście historycznym, jako jeden ze współtwórców "teatru absurdu" czy "teatru młodych gniewnych". Pisze sztuki świadczące o jego zaangażowaniu politycznym. W sobie właściwy sposób protestuje w nich przeciw wojnom, systemom totalitarnym, przeciwko pogwałceniu praw człowieka. "Mówię o nas, o tym, jak pojmujemy przeszłość i historię oraz o tym, jak ta przeszłość rzutuje na naszą teraźniejszość" - powiedział w jednym z wywiadów. W audycji zjadą się fragmenty dwóch sztuk: "Głosy rodzinne" i "Z prochu powstałeś". Zaprasza Iwona Malinowska

Zobacz więcej na temat: Iwona Malinowska janusz majcherek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej: Tankred Dorst

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 16:36
„Ja, Feuerbach” - sztuka o teatrze oraz o aktorze, który musi zejść ze sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Peter Handke

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2008 14:14
Audycja Iwony Malinowskiej i Janusza Majcherka poświęcona tym razem twórczości austriackiego prozaika i dramaturga - Petera Handkego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej. Jean Paul Sartre

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 17:50
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem Janusza Majcherka przygotowana z okazji 30. rocznicy śmierci tego filozofa, publicysty, prozaika i dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla za rok 1964.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Arthur Miller

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 11:52
Tematem audycji będzie twórczość życie i Arthura Millera - najwybitniejszego dramaturga amerykańskiego XX wieku. Ostatnio ukazały się jego dwie sztuki w nowych przekładach Anny Bańkowskiej.
rozwiń zwiń