Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Arthur Miller

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 11:52
Tematem audycji będzie twórczość życie i Arthura Millera - najwybitniejszego dramaturga amerykańskiego XX wieku. Ostatnio ukazały się jego dwie sztuki w nowych przekładach Anny Bańkowskiej.

14 października 2009, godz. 21:30

Zarówno "Czarownice z Salem", jak i "Śmierć komiwojażera" znane są w Polsce z wielu wystawień, ale w innych przekładach - "Czarownice z Salem" w tłumaczeniu Wacławy Komarnickiej i Krystyny Tarnowskiej. Słuchacze będą mieli okazję porównać  brzmienie i interpretację tych samych scen, bowiem oba utwory były także realizowane w Teatrze Polskiego Radia w czasach największego zainteresowania twórczością Millera w Polsce, co miało to miejsce w latach 60. Laureat nagrody Pullitzera (za Śmierć komiwojażera) tak opowiada jednostkowe historie swoich bohaterów, że posiadają one charakter uniwersalny a jednocześnie to nie tracą na aktualności.

Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem Janusza Majcherka.

Czytaj także

Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej. Jean Paul Sartre

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 17:50
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem Janusza Majcherka przygotowana z okazji 30. rocznicy śmierci tego filozofa, publicysty, prozaika i dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla za rok 1964.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie: Dramaturgia Kazimierza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 12:03
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka poświęcona tym razem dramaturgii Kazimierza Brauna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie: Lars Noren

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2009 09:33
W audycji "Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej" rozmowa Iwony Malinowskiej z krytykiem teatralnym Januszem Majcherką, poświęcona tym razem twórczości dramaturga szwedzkiego - Larsa Norena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie - czyli o dramaturgii współczesnej: Pavel Kohout

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 20:54
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka, poświęcona tym razem twórczości Pavla Kohouta.
rozwiń zwiń