Ruch w ruchu - weź udział w debacie!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 18:00
W najbliższej audycji z cyklu "W Tyglu kultury” dyskutować będziemy o "Ruchu Muzycznym”. Nasze najstarsze pismo muzyczne przeżywa właśnie kolejną metamorfozę.
Okładki dwóch ostatnich numerów Ruchu Muzycznego, w nowej szacie graficznej
Okładki dwóch ostatnich numerów "Ruchu Muzycznego", w nowej szacie graficznejFoto: Ruch Muzyczny

Nowy redaktor naczelny i wydawca twierdzą, że nadszedł czas na długo oczekiwane zmiany. Zespół redakcyjny zaś protestuje przeciwko nowym metodom zarządzania i "zamianie fachowego periodyku muzycznego na popularne pismo literacko-muzyczne”.

Jak zatem pogodzić tradycję z wyzwaniami współczesnego rynku prasowego? I kto w tym konflikcie ma rację?
Moimi gośćmi będą, m.in.: Grzegorz Gauden (wydawca, dyrektor Instytutu Książki), Tomasz Cyz (redaktor naczelny RM), Kacper Miklaszewski (sekretarz redakcji RM) i Jacek Marczyński (krytyk "Rzeczpospolitej”).
Zapraszamy Państwa do udziału w debacie – wystarczy tylko zarezerwować wejściówkę. Prosimy także o przesyłanie pytań do naszych gości. Adres: tygiel@polskieradio.pl
Przez cały poniedziałek będą mogli Państwo wziąć udział w naszej sondzie internetowej, odpowiadając na pytanie: "Czy podoba się Pani/Panu nowy Ruch Muzyczny?”. W programie pojawią się także komentarze czytelników "Ruchu Muzycznego" – muzyków oraz studentów uczelni artystycznych z Warszawy i Krakowa.
Audycja do słuchania, a także do oglądania na naszych stronach (dwojka.polskieradio.pl). Spotykamy się przed radioodbiornikami i w Studiu im. W Szpilmana, w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 18.00.
Do usłyszenia i do zobaczenia,
Jacek Hawryluk.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Ruch Muzyczny

Czytaj także

Nowe uderzenie "Ruchu Muzycznego"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 11:00
- Do tej pory wszystkich czytelników "Ruchu Muzycznego" można było pomieścić w sali Filharmonii Narodowej. Chcę to zmienić - mówił w Dwójce Tomasz Cyz, nowy redaktor naczelny pisma, które od teraz będzie miesięcznikiem.
rozwiń zwiń