X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokojowy Nobel dla Malali Yousafzai

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 19:19
Siedemnastoletnia Malala Yousafzai, pakistańska aktywistka działającą na rzecz dostępu do edukacji oraz praw kobiet, to najmłodsza w historii laureatka pokojowej Nagrody Nobla.
Audio
  • Pokojowy Nobel dla Malali Yousafzai (Puls świata/Dwójka)
Malala Yousafzai z Pakistanu, laureatka pokojowej Nagrody Nobla 2014
Malala Yousafzai z Pakistanu, laureatka pokojowej Nagrody Nobla 2014Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Pokojowego Nobla otrzymał w tym roku również Kailash Satyarthi, hinduski działacz angażujący się w walkę z przemocą wobec dzieci.
>>>Pokojowy Nobel dla Malali Yousafzai i Kailasha Satyarthi. "Za walkę z ciemiężeniem dzieci i młodych ludzi oraz prawo wszystkich dzieci do nauki"<<<
Prof. Jolanta Sierakowska-Dyndo z Zakładu Iranistyki Uniwersytetu Warszawskiego, komentując w Dwójkowym "Pulsie świata" przyznanie nagrody Malali Yousafzai, przyznała, że wyróżnienie to powinno również przypaść ojcu nastolatki. – Malala była małą dziewczynką, gdy ktoś z BBC wpadł na pomysł, by pisać blog, w którym młoda referowałaby wydarzenia, jakie miały wówczas miejsce w  Pakistanie – przypominała prof. Sierakowska-Dyndo. – Zaproponowano to jednej z dziewczynek, ale jej rodzice się nie zgodzili, po prostu się bali. Natomiast ojciec Malali, który prowadził prywatną szkołę, sam zaproponował, że to może być jego córka.
Jaka jest sytuacja kobiet w Pakistanie? Jak tamtejsze media zareagowały na pokojowego Nobla dla Malali? Posłuchaj audycji z cyklu "Puls świata”, którą przygotował Michał Żakowski.

Zobacz więcej na temat: Malala Yousafzai nagroda Nobla
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokojowy Nobel dla Malali Yousafzai i Kailasha Satyarthi. Za walkę o prawa dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:52
W uzasadnieniu Komitet Noblowski podkreślił ich zasługi w szerzeniu edukacji i walkę z przemocą wobec dzieci - przekazał Thorbjorn Jagland, przewodniczący Norweskiego Komitetu Noblowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokojowa nagroda dla walczących o prawa dzieci. "To piękny Nobel"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 14:58
- To bardzo dobra decyzja - mówi o przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla dla Malali Yousefzai z Pakistanu mówi Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń