Polskie Radio
Section05
Pakistan

PGNiG spodziewa się odkryć kolejne złoża gazu w Pakistanie

Naszym celem jest stałe zwiększanie produkcji gazu w Pakistanie. Spodziewamy się kolejnych odkryć, a jednocześnie prowadzimy intensywne prace zmierzające do pełnego zagospodarowania obu dotychczas odkrytych złóż - powiedział Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podczas wizyty w Islamabadzie. W związku ze zwiększeniem inwestycji w Pakistanie spółka ubiega się tam o status partnera strategicznego.
Zobacz więcej na temat:  PGNiG energetyka gaz gaz ziemny Pakistan

"Mamy wrażenie, że Unia jest oblężoną twierdzą"

- Mamy dziś do czynienia z 63 milionami osób przesiedlonych, w tym z 21 milionami uchodźców. 70 proc. uchodźców przebywa w krajach sąsiadujących z krajami gdzie toczą się konflikty. To Turcja, Pakistan i mały Liban, w którym co trzecia osoba jest uchodźcą – powiedziała w Polskim Radiu 24 Justyna Frelak z Instytutu Spraw Publicznych. Odniosła się także do narastającego problemu w Afryce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy imigranci w Europie Turcja Pakistan Liban Afryka Unia Europejska

USA zrzuciły "matkę wszystkich bomb". Komentarze

Stany Zjednoczone zrzuciły we wschodnim Afganistanie bombę GBU-43, zwaną "matką wszystkich bomb". Celem były jaskinie wykorzystywane przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. W ataku miało zginąć co najmniej 36 domniemanych islamistów. O amerykańskim ataku mówili w audycji Debata Dnia Łukasz Lipiński (Polityka Insight) i Dominik Zdort (redaktor naczelny portalu tvp.info).
Zobacz więcej na temat:  USA Afganistan Pakistan Syria Korea Północna