X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
nagroda Nobla

Znamy nowy skład literackiego Komitetu Noblowskiego

Akademia Szwedzka ogłosiła nowy skład Komitetu Noblowskiego, który przyznaje Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. W jego skład weszli: przewodniczący Per Wästberg, Horace Engdahl, Kristina Lugn, Anders Olsson oraz Jesper Svenbro. Powołano też pięciu zewnętrznych ekspertów, którymi są: Mikaela Blomqvist, Rebecka Kärde, Kristoffer Leandoer, Henrik Petersen, a także Gun-Britt Sundström. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwecja nagroda Nobla Nobel

Jan Natkański: laureaci Nobla walczą o zakaz gwałtów jako broni

Komitet Noblowski w Oslo ogłosił, że w 2018 roku wyróżnienie otrzymają ginekolog z Kongo Denis Mukwege oraz jazydka Nadia Murad, która padła ofiarą przemocy seksualnej ze strony bojowników tzw. Państwa Islamskiego w Iraku. - Jazydka przeszła piekło w swoim krótkim życiu – mówił  w audycji "Świat w powiększeniu” Jan Natkański, były ambasador RP w krajach arabskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT nagroda Nobla Irak