Chrześcijanie z Bliskiego Wschodu na ŚDM. "Dźwigamy swój krzyż"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 18:58
- Gdy przybywasz z niedoli takiej jak ta, w której żyjemy, potrzebujesz radości, która wypływa z wiary - mówił w Dwójce arcybiskup irakijskiego Irbilu Baszar Warda, jeden z gości Światowych Dni Młodzieży.
Audio
  • Chrześcijanie z Bliskiego Wschodu na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie (Puls świata/Dwójka)
Pielgrzymi podczas ceremonii powitania papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, 28.07.2016 r.
Pielgrzymi podczas ceremonii powitania papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, 28.07.2016 r. Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Przed dwoma laty ponad 100 tysięcy naszych chrześcijan stanęło przed dramatycznym wyborem: życie czy wierność Chrystusowi. Ci ludzie zdecydowali się porzucić wszystko, co mają, ale zachować Jezusa - opowiadał duchowny.

Co młodzi chrześcijanie z Bagdadu czy Kirkuku mówią o swojej codzienności w kraju opanowanym wojną? Jak postrzegają oni Polskę, co szczególnie im się tu podoba? W audycji między innymi również o olbrzymich kłopotach, na jakie natrafili młodzi Palestyńczycy, którzy wybrali się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Żakowski

Gość: Marcin Gutowski (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 17.45

***

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis internetowy pod adresem: www.sdm.polskieradio.pl. Znajdują się tam obszerne relacje z każdego dnia ŚDM, najważniejsze wystąpienia, galerie zdjęć, materiały wideo, wywiady ze znanymi postaciami, które opowadają o swojej wierze, a także wszelkie rozmowy emitowane na antenach Polskiego Radia.

jp/mc


Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w Dwójce. Relacje

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 16:55
W dniach 26-31 lipca w Krakowie odbyły się międzynarodowe spotkanie młodych katolików z udziałem Papieża Franciszka. Dwójka obszernie relacjonowała to wyjątkowe wydarzenie.
rozwiń zwiń