Polskie Radio
Section05
Irak

Mariusz Kamiński: Łukaszenka będzie musiał się cofnąć

- Jestem przekonany, że nasza konsekwentna polityka i wsparcie międzynarodowe doprowadzi do tego, że migranci wrócą do swoich domów. Aleksander Łukaszenka krok po kroku będzie musiał się cofnąć - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, komentując kryzys na wschodniej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś granica kryzys na granicy migracja imigranci w Europie Irak Mariusz Kamiński MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Aleksander Łukaszenka

"Zmiany się dokonują, budujemy międzynarodową koalicję". Wiceszef KE o wstrzymaniu lotów dla migrantów

Wiceszef Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, komentując decyzję tureckich linii lotniczych, które wprowadziły zakaz sprzedaży biletów dla migrantów chcących lecieć na Białoruś, stwierdził, że "zmiany się dokonują". Turcja zerwała też współpracę z białoruskim narodowym przewoźnikiem Belavia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica Unia Europejska Komisja Europejska migracja samolot Turcja Irak Beata Płomecka imigranci w Europie kryzys na granicy

MSZ: Polska stanowczo potępia próbę zamachu na premiera Iraku

Władze Iraku poinformowały o ataku z użyciem dronów na rezydencję premiera. Polityk nie ucierpiał, jednak rannych jest sześciu członków jego ochrony. "Polska stanowczo potępia próbę zamachu na premiera Iraku Mustafę al-Kazimiego, do której doszło dziś w nocy" - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Irak zamach Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina

Irak: atak bombowy na rezydencję premiera. Szef rządu nie odniósł obrażeń, wzywa do zachowania spokoju

Dron wypełniony ładunkami wybuchowymi spadł na rezydencję premiera Iraku Mustafy al-Kadhimiego w Bagdadzie. Rannych zostało kilku pracowników ochrony szefa irackiego rządu. On sam nie ucierpiał. Na Twitterze Mustafa al-Kadhimi zapewnił, że jest bezpieczny i zaapelował o spokój. Jak informuje iracka armia, atak był próbą zabójstwa premiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Irak Bagdad atak terrorystyczny zamach premier dron