Maciej Wojtyszko i ogromna siła Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:00
Jak podkreślał reżyser najnowszej premiery teatralnej Dwójki, siła sztuki Mrożka "Pieszo" wynika z ukazania wielowymiarowości człowieka w obliczu wojny.
Audio
  • Maciej Wojtyszko i ogromna siła Mrożka (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Praca przy sztuce Pieszo to dla Macieja Wojtyszki pierwsze spotkanie z dramatem Mrożka w teatrze radiowym  (zdjęcie ilustracyjne)
Praca przy sztuce "Pieszo" to dla Macieja Wojtyszki pierwsze spotkanie z dramatem Mrożka w teatrze radiowym (zdjęcie ilustracyjne)Foto: (ar/awol) PAP/Andrzej Rybczyński

W opartym na ostatnim dramacie Mrożka słuchowisku "Pieszo", którego premiera odbędzie się w Dwójce 14 sierpnia o godz. 19, obserwujemy, jak wojna pozostawia w człowieku odmienne okaleczenia w zależności od tego, czy jest to intelektualista, czy zwykły zjadacz chleba.

- Prosty człowiek nie potrafi zdezerterować w ten sposób, że popełni samobójstwo, będzie chciał żyć i będzie musiał iść pieszo - mówił Maciej Wojtyszko.

Reżyser słuchowiska już nie po raz pierwszy w swej karierze miał do czynienia z bogatą w znaczenia twórczością słynnego dramaturga. Jak wyglądało pierwsze spotkanie reżysera z Mrożkiem i jak układała się ich współpraca? W audycji również o kulisach powstawania słuchowiska.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Maciej Wojtyszko (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/jp


Czytaj także

Dramat Mrożka. Premierowe słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 12:03
15 sierpnia mija 3. rocznica śmierci Sławomira Mrożka. Z tej okazji Dwójka przygotowała premierę słuchowiska według dramatu "Pieszo".
rozwiń zwiń