X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Adamczyk. Papież, który stał się milicjantem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 19:00
- Mieliśmy noc zdjęciową, podczas której w ramach jednej sceny każdy z nas wypalił 60 papierosów. To naprawdę było duże wyzwanie. Przez to musiałem zacząć palić – mówił w Dwójce Piotr Adamczyk, opowiadając o swojej najnowszej roli w filmie Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą".
Audio
  • Piotr Adamczyk o swojej roli w "Jestem mordercą" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Piotr Adamczyk
Piotr AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Aktor, który znany jest m.in. z roli w dwóch filmach o Karolu Wojtyle: "Karol - człowiek, który został papieżem","Karol - Papież, który pozostał człowiekiem", tym razem wcielił się w postać wulgarnego i brutalnego majora Aleksandra Stępskiego szefującego pracom dochodzeniowym w sprawie seryjnego mordercy ze Śląska. 

- To niezwykle śliski człowiek, manipulujący innymi, ale także będący marionetką w rękach innych. Zresztą lata 70. to taki czas, gdy hierarchia pociągających za sznurki była bardzo wysoka – opowiadał o swojej roli Piotr Adamczyk.

W nagraniu audycji posłuchamy również o innych rolach Piotra Adamczyka i o tym, czym dla aktora o pewnym dorobku artystycznym jest praca w reklamie.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Piotr Adamczyk (aktor)

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak