Grzegorz Małecki: "Osiecka" to serial o namiętnościach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 12:00
- Jest to nie tylko historia burzliwego życia Agnieszki Osieckiej, ale i pewna kronika tych czasów - opowiadał w Dwójce Grzegorz Małecki o serialu, w którym wcieli się w rolę Jeremiego Przybory.
Audio
  • Grzegorz Małecki o swoich planach zawodowych na 2020 rok (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Beata Kwiatkowska i Grzegorz Małecki
Beata Kwiatkowska i Grzegorz Małecki Foto: PR

Przygotowywany przez Telewizję Polską serial o słynnej poetce i autorce tekstów popularnych piosenek reżyserują Michał Rosa i Robert Gliński. - Nie należy chyba traktować tego serialu jako biografii. Jest to pewna zabawa konwencją lat 60. i 70., a całość spaja postać Agnieszki Osieckiej, która miała życie niezwykle barwne - mówił Grzegorz Małecki.

Jak podkreślał gość Dwójki, Jeremi Przybora będzie tu pokazany nie tylko jako "elegancki starszy pan z Kabaretu". - Ten serial to historia o namiętnościach, miłościach. Ma trochę odbrązowić nasze pomniki literackie i artystyczne - zdradził aktor.

Więcej o serialu "Osiecka" oraz o filmie "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego (Grzegorz Małecki ma tam zagrać "wyjątkowo cyniczną, złą i podłą postać") – w nagraniu rozmowy.

W audycji nie zabrakło również wątku związanego z Teatrem Polskiego Radia. - Właściwie jest to ostatni bastion słowa. Tam się spotykam z prawdziwą literaturą i artystami, którym naprawdę zależy na tym, żeby to słowo wybrzmiało, miało znaczenie - opowiadał Grzegorz Małecki.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Grzegorz Małecki (aktor, reżyser)

Data emisji: 27.12.2019

Godzina emisji: 17.30