Europejska Stolica Kultury. Czy Wrocław się zmienił?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 15:30
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o tym, co pełnienie prestiżowej funkcji w 2016 roku dało miastu i jego mieszkańcom.
Audio
  • Europejska Stolica Kultury. Czy Wrocław się zmienił? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Z jednej strony wielkie widowiska plenerowe i prestiżowe spotkania artystów ze świata, a z drugiej - praca u podstaw, próba zbudowania infrastruktury kulturalnej w zaniedbanych i zapomnianych dzielnicach, nie zawsze daleko od centrum.

Rok 2016 we Wrocławiu to nie tylko Europejska Stolica Kultury, to także ciągle trwające konflikty artystyczne i światopoglądowe. W jaki sposób wpłyną na rozwój kultury w mieście w najbliższym czasie? Czy Europejska Stolica Kultury jest i będzie dla wrocławian szansą na realną zmianę w nawykach kulturalnych?

W rozmowie udział wzięli Irek Grin, kurator ds. literatury, Mariusz Urbanek, pisarz, publicysta, redaktor miesięcznika "Odra", oraz Magda Piekarska, dziennikarka "Gazety Wyborczej Wrocław".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/mc

Czytaj także

Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Zrealizowano ponad 120 projektów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 12:10
– Skala przedsięwzięć jest gigantyczna i nie byłaby możliwa bez aureoli Europejskiej Stolicy Kultury. Jest to jak najbardziej odczuwalne i widoczne w mieście, ta oferta dotyka wrocławian – mówił w audycji Rozmowa Kulturalna Michał Bieniek, kurator Sztuk Wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń