X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polskie Radio 24

Piotr Kaleta: ordynacja do Sejmu wymaga dyskusji

PiS przygotowuje propozycję zmian w ordynacji wyborczej do Sejmu. Zajmuje się nimi sejmowa komisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego. Prezydent zapowiedział podczas spotkania z opozycją, że będzie się sprzeciwiał zmianom. Informacje "Rzeczpospolitej" komentował gość Polskiego Radia, poseł Piotr Kaleta (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sejm wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość ordynacja wyborcza

Wiceszef MON: 15 sierpnia to szczególna data

- Armia licząca mniej niż 100 tysięcy żołnierzy nie jest w stanie zagwarantować Polsce bezpieczeństwa. Wydarzenia za wschodnią granicą nie pobudziły do refleksji naszych poprzedników. To rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o zwiększeniu liczebności polskiego wojska - mówił w Rozmowie PR24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej PiS Wojciech Skurkiewicz rząd

Jasna Góra - miejsce szczególne dla Polski

Jasna Góra w różnych, głównie dramatycznych momentach naszej historii, była dla Polaków miejscem wyjątkowym - miejscem  symbolem i punktem odniesienia. Tam się ludzie modlili, szukali wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. O znaczeniu Sanktuarium na Jasnej Górze mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Rogozińska - dziennikarka, podróżniczka, autorka książki “Polowanie na Matkę”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Częstochowa Jasna Góra religia

Wiceprezes ZPP: musimy przyjąć imigrantów zarobkowych

- W naszym raporcie "Polska katastrofa demograficzna" w 2050 roku z 38 milionów Polaków zostanie nas jedynie 34 miliony i niemal 11 proc. będą to osoby powyżej 80 roku życia. Jeżeli chcemy zachować dobrobyt, wzorst gospodarczy i sfinansować emerytury i renty to musimy przyjąć imigrantów zarobkowych. Nie ma innego wyjścia. Potrzebujemy więcej pieniędzy na ubezpieczenia społeczne - wskazuje w audycji "Szukając dziury w całym" Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha społeczeństwo praca zatrudnienie rynek pracy firma bezrobocie

Fotografowanie niewidocznego. Jak uwiecznić wiarę?

Różnego rodzaju wydarzenia religijne - nie tylko największe, jak spotkania wiernych z papieżem, ale także mniejsze uroczystości, czyli wszelkiego rodzaju chrzty czy odpusty - są polem pracy fotografów. Jak zrobić w takich warunkach dobre zdjęcie, ujmujące subtelności wiary, a przy tym być aktywnym uczestnikiem wydarzenia, który nie przeszkadza innym w godnym przeżywaniu spotkania z Bogiem? O tym w audycji Kwadratura Kultury mówił Janusz Rosikoń, fotograf. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA fotografia religia katolicyzm