X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polskie Radio 24

Protest w Sejmie zawieszony. Komentarz publicystów

Podczas konferencji zawieszającej protest niepełnosprawnych w Sejmie, Iwona Hartwich mówiła, że to był głos rozsądku. - Obawialiśmy się o życie i zdrowie nas i naszych dzieci – dodała matka. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24: Adam Buła z dziennika Polska The Times, prof. Kazimierz Kik politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest rodziców niepeł‚nosprawnych dzieci Cezary Krysztopa Sejm protest Kazimierz Kik

Liga Narodów. Polacy pokonali Rosjan

– To ważna wygrana, która podbudowuje nasze morale. Mamy nową drużynę, jest dużo nowych twarzy. Takie zwycięstwa tworzą dobrą atmosferę do dalszej pracy – mówił po meczu Polska – Rosja Grzegorz Łomacz, rozgrywający Biało-Czerwonych. Polscy siatkarze wygrali w Krakowie z Rosją 3:0 (25:15, 25:23, 25:23) w swoim drugim meczu w Lidze Narodów. W Polskim Radiu 24 również komentarz Ireneusza Kłosa, byłego siatkarza.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24

Mieszkanie Plus. "Nieruchomości kołem zamachowym gospodarki"

- Chcemy aby w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, co najmniej kilkadziesiąt tys. mieszkań było w budowie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Lublina. Dzień wcześniej w Białej Podlaskiej do użytku zostały oddane mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. O tym jak ta inicjatywa wpłynie na polską gospodarkę mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, Artur Bartoszewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mieszkanie Plus Mateusz Morawiecki Biała Podlaska

Mikro ZUS. Mikroprzedsiębiorcy odetchną z ulgą?

W ubiegłym roku rząd podjął temat tzw. mikro-ZUS i zaproponował, by najmniejsze firmy płaciły minimalny ZUS. Wówczas pomysł spotkał się z krytyką. Teraz, nieco odmieniony projekt, pojawił się w Zespole ds. strategii odpowiedzialnego rozwoju. Mówili o nim w audycji Kapitał i Praca Elżbieta Lutow (Związek Rzemiosła Polskiego) i Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ZUS praca przedsiębiorca przedsiębiorstwo

"Nie jest to bohater książkowy, ale prawdziwy"

– Rtm. Pilecki to polski bohater. Nie jest to bohater książkowy, ale prawdziwy – powiedział w audycji Nos Kleopatry dr Dariusz Gałaszewski z Instytutu Pamięci Narodowej. W Polskim Radiu 24 o postaci rtm. Witolda Pileckiego, w 70. rocznicę jego śmierci, mówił również prof. Wiesław Wysocki, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Pilecki IPN historia Polski II wojna światowa komunizm