X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wschody słońca ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 12:00
- Moment budzenia się dnia jest dobrą okazją do słuchania muzyki noise'owej i eksperymentalnej, myślę że wtedy jesteśmy bardziej wrażliwi na takie dźwięki - mówiła w Dwójce Anna Miczko, współorganizatorka koncertów z cyklu "W brzask".
Audio
  • Wschody słońca ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Relacja z koncertu z cyklu "W brzask" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wschody słońca ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia
Foto: Glow Images/East News

Te niezwykłe spotkania z muzyką odbywają się raz w miesiącu - od maja do sierpnia w warszawskim parku Królikarnia. Zawsze o świcie.

- Pierwszy koncert odbył się o godz. 4.30, drugi o 4.16. Pomysł wziął się ze specyfiki poranka i faktu, że niezależnie od tego, czy ktoś się nie położył jeszcze spać, czy właśnie wstał, to jest o tej porze w jakiś sposób odklejony od świata. Przyszło mi do głowy, że to dobry moment na słuchanie muzyki - opowiadała Anna Miczko.

W tym roku koncerty z cyklu "W brzask" rozbrzmiewają muzyką ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia: - Na pierwszym koncercie wystąpił Bolek Błaszczyk z Jackiem Malickim. Wykonywali kompozycję Andrzeja Bieżana. Drugi koncert należał do Zdzisława Piernika, a bohaterem trzeciego był Eugeniusz Rudnik - wyliczała w "Kwadransie bez muzyki"

Więcej na temat tego wydarzenia w relacji Olgi Święcickiej.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: elektronika MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik: na śmietniku znalazłem Holoubka czytającego Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 13:00
- Moim mistrzem był Władysław Hasior. On potrafił podnieść do rangi sztuki znalezioną na śmietniku lalkę bez głowy. Ja robię to samo z dźwiękowymi odpadami - mówił w Dwójce legendarny radiowy plądrofonista i pionier polskiej muzyki elektroakustycznej.
rozwiń zwiń